کمک ۵۰۰ میلیون تومانی قرض الحسنه مهرایران برای آزادی زندانیان مدیون

بانک قرض الحسنه مهرایران در آستانه فرا رسیدن سال نو با اختصاص بخشی از بودجه تبلیغاتی خود به مبلغ نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان، تعداد ۵۱ زندانی نیازمند را از حبس آزاد کرد.

مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران با اعلام این خبر  گفت : زندانی شدن افراد بدلیل بدهکاری بویژه در جرائم غیر عمد، آثار زیان باری را برای خانواده آنان  و جامعه در بر دارد.

وی افزود: لطمه های روحی و روانی، فسادهای اخلاقی، اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی از جمله عواقب فردی زندانیان است، هرچند از جنبه های خانوادگی و اجتماعی نیز صدمات قابل توجه ای را ایجاد می کند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران تصریح کرد: بسیاری از این آسیب ها با پرداخت دین از طریق خیرین جامعه قابل جلوگیری و اجتناب است ولی بخش عمده ای از این صدمات، از جمله فساد، اعتیاد به مواد مخدر، خدشه دار شدن هویت جوانان و نوجوانان در زمانی که شخصیت آنان در حال شکل گیری است و متلاشی شدن کانون های خانوادگی بر اثر طلاق های ناخواسته از جمله مواردی است که جبران آن کاری بسیار سخت بنظر می رسد .

وی ادامه داد: از طرف دیگر خانواده هایی که یکی از والدین آنها در زندان بسر می برند، دچار نابسامانی می شود و خانواده های نابسامان در اختلال شخصیتی رفتار کودکان نقش بسزایی دارند. زندانی شدن فرد متوجه همسر زندانی نیز می شود، بخصوص در مواردی که حبس طولانی باشد ، همسر تمایل بیشتری به طلاق پیدا می کند .

اکبری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بانک قرض الحسنه مهرایران برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها گفت: موضوع مهم کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها از منویات رهبر معظم انقلاب و مورد تأکید رئیس قوه قضائیه بوده و خوشبختانه با تعاملات دو جانبه میان بانک و سازمان زندان ها گام‌های موثری در این راستا برداشته شده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران  خاطر نشان کرد: در حال حاضر تعدادی از هموطنان به دلیل انجام غیرعمد فعلی که قانون گذار آن را جرم دانسته در زندان به سر می‌برند که با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز با کمک خیرین جامعه می توانند به آغوش گرم خانواده باز گردند.

وی افزود: در این راستا، کارکنان بانک قرض الحسنه مهرایران قسمتی از حقوق و دستمزد خود را به آزاد سازی زندانیان اختصاص داده اند که این مبلغ در کنار بخشی از بودجه تبلیغاتی بانک نزدیک به 500 میلیون تومان می شود.

اکبری اضافه کرد: طی هماهنگی های به عمل آمده با سازمان زندان ها و ستاد دیه کشور به کمک بانک قرض الحسنه مهرایران، 51 زندانی در ایام نوروز از حبس آزاد شده و به کانون گرم خانواده باز می گردند که 9 نفر از آنان را زنان تشکیل می دهند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران با اشاره به نقش خدمات و تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده به زندانیان و خانواده های آنان در کاهش آمار بازگشت به زندان ها اظهارداشت: خدمات و طرح های تسهیلاتی این بانک نقش بسزایی در بهبود معیشت زندانیان و همچنین کاهش نرخ بازگشت به زندان ها داشته است.

کد خبر 391955

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =