تحقق پیش بینی های بانک اقتصاد نوین

مدیر عامل بانک اقتصاد نوین با ارسال نامه ای روی سامانه کدال در خصوص عملکرد سال مالی ۹۶ توضیح داد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، علیرضا بلگوری، مدیر عامل بانک اقتصاد نوین در نامه توضیحاتش گفت: با توجه به روند کاهشی میانگین نرخ سود پرداختی به سپرده های سرمایه گذاری و در پی آن کاهش منابع و همچنین درصد پوشش 9 ماهه هزینه سود علی الحساب پرداختی انتظار می رود پیش بینی بانک از بابت میزان سود علی الحساب پرداختی محقق شود.

علاوه بر این، با توجه به سال مالی شرکت های زیرمجموعه و وابسته بانک، سهم بانک از درآمد سرمایه گذاری در شرکت های مذکور در صورت های مالی میاندوره ای شش ماهه سال مالی جاری اعمال نشده است. به نظر می رسد با توجه به روند سودآوری شرکت های مذکور درآمد بانک از این بابت محقق شود.

این مقام مسئول افزود: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته و پیگیری های مستمر، فروش اموال تملیکی بانک در دستور کار قرار قرار گرفته، از این رو، جهت کسب درآمد غیرمشاع و همچنین به منظور ورود وجه نقد به چرخه نقدینگی، این امر بر عملکرد بانک اقتصاد نوین اعمال نمی کند.

همچنین با توجه به اینکه وضعیت باز ارزی بانک مثبت بوده و بخش قابل توجهی از این وضعیت ارزی در قالب یورو ثبت شده، با لحاظ روند صعودی نرخ یورو طی ماه های گذشته ظرفیت شناسایی و کسب درآمدهای غیرمشاع از این بابت وجود خواهد داشت که در ماه های پایانی سال محقق خواهد شد.

 

کد خبر 391943

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =