صکوک ۵۰۰ میلیاردی با سود ۱۶درصدی برای خرید ١٢ فروند هواپیما جدید

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه از انتشار صکوک۵۰۰ میلیاردی با سود ۱۶درصدی برای خرید١٢فروند هواپیما جدید خبر داد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از بورس پرس، غلامرضا ابوترابی اعلام کرد: بنا به درخواست تأمین سرمایه بانک مسکن درخصوص تأمین مالی شرکت هواپیمایی از طریق انتشار اوراق اجاره به مبلغ 500 میلیارد تومان جهت خرید ١٢ فروند هواپیمای جدید از شرکت ایرباس، شرکت واسط مالی اردیبهشت(با مسئولیت محدود) به عنوان ناشر این اوراق تخصیص داده شد.

وی با بیان اینکه طبق ماده 27 قانون بازار اوراق بهادار، این اوراق از ثبت نزد سازمان بورس معاف است، ادامه داد:دارایی های مبنای انتشار این اوراق شامل 9 فروند هواپیمای ایرباس هستند که به نهاد واسط منتقل و مجدداً اجاره به شرط تملیک خواهند شد.این اوراق 5 ساله، با نرخ 16 درصد و مواعد پرداخت هر سه ماه یک بار از طریق شرکت بورس تهران عرضه خواهند شد.

به گفته ابوترابی، تامین سرمایه بانک مسکن مسئولیت بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارد و عامل پرداخت، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی است. بانک های مسکن، پارسیان و صنعت و معدن به ترتیب 40 درصد، 30 درصد و 30 درصد بازپرداخت اصل و سود این اوراق را ضمانت کرده اند.

کد خبر 391922

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =