خبر منفی "خکاوه و خزامیا"

سایپا دیزل بازهم در مورد همکاری با سازمان راهداری توضیح داد و زامیاد حامل خبری منفی تازه ایی شد. دو شرکت دارای صف خرید و با رشد ۲۰ و ۵۰ درصدی هم در مورد نوسان قیمت توضیح و ملکف به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شدند.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از بورس پرس، سایپا دیزل بعد از تعدیل منفی 180 درصدی ( از 165 زیان به 462 ریال زیان) در هفته پیش، دیروز در واکتش به خبر منتشر شده در تارنمای اینترنتی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای توضیح اعلام کرده بود که سال 95 قراردادی با این سازمان منعقد و متعاقب آن در سال جاری نیز از محل تعهدهای ایجاد شده با همکاری سازمان راهداری و بانک عامل اقدام به واگذاری تعدادی از محصولات کرده و این امر در سال 97 نیز ادامه خواهد یافت.

همچنین طرح جدید مطرح شده از سوی رئیس جمهور در مراحل کارشناسی بوده و هرگونه اتفاق جدید اطلاع رسانی خواهد شد.

براساس این گزارش، بعد از توضیح فوق که منجر به کاهش قیمت 5 درصدی و صف فروش 3.7 میلیون سهمی "خکاوه" شد، زیرمجموعه زیانده سایپا شب گذشته در توضیح دیگری اعلام کرد طرح کلید به کلید طبق دستور رئیس جمهور در شرف اقدام است.

زامیاد دیگر شرکت وابسته به سایپا نیز که دیروز شاهد صف فروش سنگین 15.6 میلیون سهمی بود ، در مورد نوسازی ناوگان حمل و نقل باری فرسوده اعلام کرد کلیه قراردادهای منعقده محصولات سنگین باری این شرکت با سازمان راهداری مربوط به مصوبات و توافقات گذشته بوده و قراردادی با شرایط جدید منعقده نشده است.

گسترش سرمایه گذاری ایرانیان هم که دیروز به علت افزایش قیمت بیش از 20 درصد طی 5 روز با توقف مواجه شد اعلام کرد تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده و به نظر می رسد نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی اخیر باتوجه به روند عادی بازار صورت گرفته است.

شرکت فرابورسی ایتالیران نیز که از جمله سهام مورد توجه برخی در روزهای اخیر بوده و در 5 روز کاری با جهش 50 درصدی قیمت سهام از 886 به 1298 تومان رسیده و شاهد توقف نماد شده ، موظف به ارایه توضیحات و پاسخ به سئوالات و ابهامات حداکثر طی دو روز کاری از طریق برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی و سامانه تدان است.

کد خبر 391868

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =