فاینکس جاده ای برای ورود سرمایه های سرگردان به بورس

برگزاری نمایشگاه های تخصصی با هدف معرفی دستاوردها و ایجاد ارتقاء در هر صنعتی از ضروریات برنامه های توسعه ای بنگاه های اقتصادی محسوب می شود.

مدیرعامل کارگزاری اقتصاد بیدار با بیان اینکه در این نمایشگاه امکان آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه کشور و بازارهای مالی و بیمه فراهم می شود، اظهار داشت: با هدف فرهنگ سازی و سرمایه گذاری اصولی در بازارهای مالی آموزش و راهنمایی لازم در این نمایشگاه ارائه می شود تا بتوان به واسطه بازار سرمایه، سرمایه های سرگردان مردم را به سمت و سوی تولید واقعی و به تبع آن اجرای اقتصاد مقاومتی و کسب بازدهی منطقی و مناسب سوق داد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از سنا، سیدرضا اعجازی، مدیرعامل و رییس هیأت مدیره کارگزاری اقتصاد بیدار با بیان مطلب فوق درباره اهمیت برگزاری نمایشگاه فاینکس، گفت: همانطور که در سطح بین الملل در بازارهای مالی و پولی از این دست گردهمایی ها برگزار می شود یقیناً در کشور ما هم برپایی چنین نمایشگاهایی به صورت سالانه و با حضور فعالان صنعت مالی موجب ایجاد هم افزایی و هماهنگی در اقتصاد کشور، فرهنگ سازی عمومی در جامعه و معرفی دستاوردها و محصولات جدید خواهد شد.

وی در ادامه افزود: این نمایشگاه می تواند بستری جهت ایجاد تعاملات بیشتر بین بازارهای مجزای پول، سرمایه و بیمه کشور فراهم کند و اختلافات و تضادهای موجود مابین این بازارها را کاهش دهد.

رییس هیأت مدیره کارگزاری اقتصاد بیدار ادامه داد: از سوی دیگر نمایش خدمات قابل ارائه بنگاه های مالی در این نمایشگاه می تواند زمینه ایجاد رقابت مابین شرکت کنندگان و همچنین مطالبه گری بازدیدکنندگان از بازارهای مالی را فراهم کند و در مجموع به ارتقاء صنعت پولی و مالی کشور کمک کند.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در این نمایشگاه امکان آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه کشور و بازارهای مالی و بیمه فراهم می شود، اظهار داشت: با هدف فرهنگ سازی و سرمایه گذاری اصولی در بازارهای مالی آموزش و راهنمایی لازم در این نمایشگاه ارائه می شود تا بتوان به واسطه بازار سرمایه، سرمایه های سرگردان مردم را به سمت و سوی تولید واقعی و به تبع آن اجرای اقتصاد مقاومتی و کسب بازدهی منطقی و مناسب سوق داد.

وی در این باره تصریح کرد: بدین ترتیب اثر مثبتی در نابهنجاری ها و تقاضاهای کاذب سرمایه گذاری در سایر بخش های اقتصادی از جمله ارز و مسکن گذاشته می شود. البته در خصوص آشنایی مردم و سرمایه گذاران و سپرده گذاران با بازار سرمایه راه بسیار است که درصورت طی این مسیر می توان به آینده اقتصادی روشن تری فکر کرد.

اعجازی با تأکید بر این نکته که یکی از ابزارهای این فرهنگ سازی می تواند برگزاری نمایشگاه های تخصصی در سطح کشور باشد، گفت: کارگزاری اقتصاد بیدار با همین هدف و جذب بازاری تازه در نمایشگاه سال گذشته بورس، بانک و بیمه به صورت فعال حضور داشته است.

مدیرعامل کارگزاری اقتصاد بیدار افزود: از آنجایی که این کارگزاری دارای مشتریان فعال متنوع و زیادی در بازارهای اوراق بهادار و کالایی است، این نمایشگاه، فرصت خوبی برای مذاکره حضوری و شنیدن نظرات مشتریان و متقابلاً برای طرح دغدغه ها و مشکلات است.

وی با بیان اینکه مشتریان و فعالان بازار با خدمات متنوع این کارگزاری آشنایی بیشتر در این نمایشگاه یافته اند، گفت: این حضور و مکالمات رو در رو با مشتریان و پاسخگویی به آنها می تواند در راستای ارائه خدمات بهتر کمک شایانی به این کارگزاری کند و موجب جلب اعتماد بیشتر مشتریان نسبت به کارگزاری اقتصاد بیدار شود.

این فعال بازار سرمایه خاطرنشان کرد: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای ناشران بورسی ایجاد می کند تا بتوانند فعالیت های خود را به سرمایه گذاران معرفی کنند و پاسخگوی سهامداران خرد باشند.

اعجازی تصریح کرد: حضور فعال تر ناشران بورسی در این نمایشگاه و پاسخگویی آنها به سرمایه گذاران می تواند موجب رونق بیشتر این رویداد شود بنابراین انجام تبلیغات مناسب به منظور اطلاع رسانی برنامه های نمایشگاه به عموم مردم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مدیرعامل کارگزاری اقتصاد بیدار درباره برنامه های این کارگزاری در فاینکس 2018 گفت: این کارگزاری در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه پیش رو دارای برنامه های متنوع و زیادی از جمله معرفی دستاوردهای جدید نرم افزاری مثل رونمایی از نرم افزار جدید معاملات آنلاین سهام دارد.

وی ادامه داد: همچنین در راستای دسترسی آسان تر مردم و سرمایه گذاران به بازار سرمایه اقدام به همکاری مشترکی با دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور کرده ایم که امکان اخذ خدمات بورسی در دفاتر پیشخوان کشور برای تمام مردم به راحتی میسر شود و دیگر نیاز به حضور فیزیکی صرفاً در دفاتر کارگزاری نباشد که این خدمات جدید در نمایشگاه سال آینده معرفی می شود.

 اعجازی در بخش پایانی گفتگو پیشنهاد داد: شخصاً معتقدم برگزاری این نمایشگاه در این سطح بهتر است در نقاط مختلف کشور برنامه ریزی شود چون تمرکز آن صرفاً در پایتخت موجب عدم بهره برداری سایر فعالان اقتصادی از این رویداد مالی می شود.

یادآور می شود، فاینکس 2018 از تاریخ 27 تا 30 فروردین 97 برگزار می شود، شرکت های علاقه مند به مشارکت در یازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه برای اطلاع از جزئیات این رویداد مهم می توانند به پایگاه اینترنتی نمایشگاه به نشانی http://iranfinex.ir/ مراجعه یا با شماره تلفن 42917000 داخلی 133 و 116 تماس بگیرند.

کد خبر 391844

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =