آمادگی بیمه ایران برای تهاتر بدهی با دستگاه های دولتی

هفته‌نامه بورس: وزارت بهداشت طبق قانون مکلف به پذیرش بی قید و شرط و رایگان مصدومان تصادفات رانندگی است و هر تصمیم و عملی مغایر با آن خلاف قانون است.

محمدمهدی اعلایی معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت سهامی بیمه ایران این مطلب را در واکنش به اظهارات رییس اداره بودجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر ایجاد اختلال در درمان رایگان مصدومان ترافیکی مطرح کرد . اعلایی با ابراز تعجب از اینکه مواردی که در جلسات کاری دو جانبه در خصوص آنها تصمیم گیری و توافق شده و در مسیر اجرا قرار دارد با این نحوه به رسانه‌ها منعکس شده است، گفت: وزارت بهداشت و بیمه ایران دو سازمان دولتی هستند و حتی اگر نتوانند در مسائل فیمابین به توافق برسند براساس ضوابط، روش حل مشکلات دو سازمان دولتی از طریق طرح در معاونت حقوقی ریاست جمهوری و نه فضاسازی‌های رسانه‌ای است.

اوراق خزانه برای پرداخت بدهی

معاون مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه این شرکت بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان از دستگاه‌های اجرایی که از بودجه دولتی استفاده می‌کنند طلبکار است و برای حدود پانصد میلیارد تومان دیگر از طلب‌هایش هم از این دستگاه‌ها اوراق خزانه اسلامی دریافت کرده است، افزود: این در حالی است که مجموع طلب وزارت بهداشت از بیمه ایران کمتر از یک چهارم مطالبات معوق بیمه ایران از دستگاه‌های اجرایی بوده که خدمت رسانی به آنها را قطع نکرده است. اعلایی با تاکید بر اینکه به وزارت بهداشت پیشنهاد دادیم که طلب‌هایمان از دستگاه‌های دولتی را با آنها تهاتر کنیم که نپذیرفتند افزود: حتی به آنها اعلام کردیم که آماده ایم به جای بدهی مان به این وزارتخانه اوراق خزانه دریافت شده از دولت را به آنها بدهیم که این پیشنهاد را هم تا کنون نپذیرفته اند. معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه ایران ادامه داد : با این حال ما پرداخت بدهی‌هایمان به وزارت بهداشت را متوقف نکرده ایم و در یک ماه اخیر حدود ۵۰ میلیارد تومان به حساب وزارت بهداشت واریزی نقدی داشته ایم.

اظهاراتی خلاف قانون واجرا

معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت سهامی بیمه ایران با اشاره به اظهاراتی که عنوان شده مصدومان تصادفات رانندگی تحت پوشش بیمه ایران ممکن است بعد از این در بیمارستان‌ها رایگان پذیرش نشوند گفت: این اظهارات را نه قانونی و نه اجرایی می‌دانیم . وی تصریح کرد: همان قانونی که بیمه‌ها را مکلف به پرداخت

 بی چون و چرای سهمی از حق بیمه شخص ثالث و سرنشین بدون اطلاع از محل مصرف آن در وزارت بهداشت کرده، برای وزارت بهداشت هم این مسئله صادق است . اعلایی افزود: از حیث اجرایی نیز کسانی که با فرآیندها آشنایی داشته باشند می‌دانند که مگر تا رسیدگی قانونی در مراجع انتظامی و قضایی انجام نشده، می‌توان مشخص کرد که کدام مصدوم مقصر است و کدام مصدوم زیاندیده که بشود بیمه شدگان و زیاندیدگان یک شرکت بیمه را تشخیص داد و از خدمت رسانی رایگان محروم کرد؟!

مایل به بیان موضوعات در فضای رسانه ای نبودیم

معاون مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه پرداختن به اینگونه موارد و مجبور شدن به پاسخگویی رسانه ای در خصوص مسائل فیمابین با دستگاه‌های اجرایی قطعاً شیوه بیمه ایران نیست تاکید کرد: اگر چنین مواردی در خصوص بیمه ایران که همه مردم ایران آن را متعلق به خود می‌دانند مطرح نمی شد و مورد پیگیری مکرر رسانه‌ها قرار نمی گرفت به هیچ وجه مایل به بیان این موضوعات در فضای رسانه‌ای نبودیم. اعلایی خاطر نشان کرد: به خدمتگزاران صدیق و مورد اعتماد مردم در وزارت بهداشت نیز اطمینان می‌دهیم که تمام تلاش بیمه ایران برای حل این مسأله انجام خواهد شد تا آنها بتوانند بهتر و بیشتر به مردم کشورمان خدمت رسانی کنند و بیمه ایران همیشه قدردان و پشتیبان زحمات ارزشمند تلاشگران عرصه بهداشت و درمان کشور بوده و خواهد بود.

 

  • شماره ۲۴۰ هفته نامه بورس - صفحه ۱۱
کد خبر 391793

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =