بلوک ۱۹.۵ درصدی "فایرا" معامله شد

بلوک ۱۹.۵ درصدی آلومینیوم‌ ایران‌ برای چهارمین بار توسط سازمان خصوصی سازی عرضه و معامله شد اما با عدم احراز یک متقاضی و شایعه حضور سهامدار معروف همراه بود.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از بورس پرس، امروز سازمان خصوصی سازی بعد از سه بار ناکامی در فروش بلوک 19.5 درصدی آلومینیوم‌ ایران‌، برای چهارمین بار از طرف صندوق فولاد اقدام به عرضه این بلوک مدیریتی کرد که در نهایت به فروش رسید.

این بلوک شامل بیش از یک میلیارد و 15 میلیون "فایرا" بود که از طرف کارگزاری سی ولکس کالا عرضه و به همان قیمت پایه 200 تومانی هر سهم ( در سه عرضه قبلی 213 ، 200 و 185 تومان) به صورت نقد معامله شد .

این بلوک دو متقاضی داشت اما درخواست قرارگاه خاتم به دلیل ارسال دیرهنگام مدارک به بورس تهران و عدم تکمن مالی، احراز نشد تا شرکتی به نمایندگی فردی بنام محمدی خریدار این بلوک باشد. در این میان ، فعلا" نام خریدار حقوقی نامشخص است.

برخی شایعات هم حکایت از آن دارند که این بلوک از سوی سهامدار معروف یعنی علی محمدی (مالک شرکت هایی چون آلومینیوم المهدی با 72 درصد، 49.8 درصد سرمایه گذاری ملی ایران ، فاریاب با 38 درصد ، معادن بافق با 76 درصد، باما با 13 درصد و... ) خریداری شده اما منابع موثق در گفت وگو با بورس پرس این موضوع را تایید نکرده و اعلام کردند ایشان هیچ اقدامی برای حضور در این مزایده نکرده است.

 

کد خبر 391717

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =