رشد ۱۴۰ درصدی سود "چکارن" با فروش ملک

شرکت کارتن ایران در گزارش جدید خود از محل درآمدهای غیر عملیاتی تعدیل مثبت ۱۴۰ درصدی سود را اعلام کرد و در پی آن نماد معاملاتی "چکارن" متوقف شد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، این شرکت در پی فروش انبار با کاربري صنعتی به مساحت حدود 7.000 متر مربع با 4.400 مترسوله سود خالص برآوردی 31.877 میلیون ریالی را به 76.487 میلیون ریال افزایش داد.

محمد رضا حیدری، مدیر عامل شرکت کارتن ایران افزایش درآمد غیر عملیاتی ناشـی از افزایش سود حاصل از فروش انبار را عامل رشد سودآوری "چکارن" اعلام کرد.

وی گفت: طبق نظریه کارشناسی ارزش ملک مذکور 160.500 میلیون ریال برآورد شده و قیمت پیشنهادی خریدار مبلغ 165.500 میلیون ریال بوده که با احتساب هزینه آگهی و کارشناسی و دو درصد ما به التفاوت نرخ تسهیلات صندوق توسعه، مبلغ قطعی مورد معامله 166.275 میلیون ریال تعیین شده است.

این مقام مسئول در خصوص آثار مالی ناشی از فروش ملک بر وضعیت "چکارن" ابراز داشت: با توجه به مانده 72 میلیارد ریال از تسهیلات دریافتی از بانک اقتصاد نوین با نرخ بالا و غیررقابتی در سال 93، این شرکت در نظر دارد تا حدود 40 میلیارد ریال از تسهیلات مورد اشاره را از محل فروش زمین تسویه کند که این امر در هزینه های مالی سال آینده تاثیرگذار خواهد بود.

علاوه بر این، با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر بازار و عدم ایفای تعهدات مشتریان این شرکت با وجود مطالبات قابل توجه نزد مشتریان جهت خرید مواد اولیه و پرداخت به تامین کنندگان دچار مشکلات مختلفی شده و از این رو بخشی از درآمد غیرعملیاتی صرف تسویه مطالبات تامین کنندگان خواهد شد.

کد خبر 391308

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =