فرمول همان باشد نرخ ها افزایش می یابند

نرخ فرآورده های پالایشی اعلام شده و به نظر می رسد ظرف روزهای آینده باید منتظر انتشار گزارش های ۹ ماهه شرکت ها بود. در همین راستا برخی شنیده ها در گروه های فضای مجازی در خصوص افزایش تخمین سود پالایشی ها به گوش می رسد ،

به گزارش بورس آنلاین به نقل از بورس ۷، ابراهیم کاویانی پور رییس بازاریابی و فروش شرکت پالایش نفت اصفهان در این خصوص گفت: از جزییات نرخ فرآورده های اصلی برای ۳ ماهه سوم سال هنوز اطلاعی ندارم.

نرخ فرآورده ها بر اساس فرمول های خاصی تعیین می شود که نرخ ارز مبادله ای و نرخ های فوب خلیج فارس و نشریه پلتس هم در آن دخیل می باشد.

اگر مبنای محاسبات و قیمت گذاری مشابه دوره ۶ ماهه نخست سال باشد، با توجه به روند افزایشی قیمت ها، نرخ های اعلامی هم احتمالا بهتر از ۶ ماهه خواهد بود.

نرخ ارزی که در قیمت گذاری فرآورده ها لحاظ می شود، نرخ ارز مبادله ای است (بجز وکیوم باتوم که با نرخ ارز آزاد قیمت گذاری می شود) که البته نرخ های مبادله ای هم در ماه های اخیر روند افزایشی داشته است.

این موضوع بر درآمد پالایشی ها اثر مثبتی خواهد شد؛ ولی با توجه به طرح های توسعه در دست اجرای پالایشگاه ها، افزایش نرخ ارز، هزینه های اجرای پروژه ها را هم افزایش خواهد داد.

کد خبر 391299

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =