گشایش نماد "وحکمت" در تابلو ج بازار پایه،

در حالی که طی روزهای قبل آیفکس روندی نزولی را طی کرده بود روز جاری ۱۷ واحد افزایش یافت که متاثر از سبزپوشی اغلب نمادهای مورد معامله در گروه‌های پالایشی، پتروشیمی و فلزات اساسی بود.

فرابورس ایران معاملات آخرین روز کاری خود در هفته جاری را با رشد 17 واحدی (1.5 درصدی) شاخص کل و خرید و فروش 252 میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و 363 میلیارد ریال به پایان رساند.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از فرابورس ایران، در حالی که طی روزهای قبل آیفکس روندی نزولی را طی کرده بود روز جاری 17 واحد افزایش یافت که متاثر از سبزپوشی اغلب نمادهای مورد معامله در گروه‌های پالایشی، پتروشیمی و فلزات اساسی بود.

بر این اساس در میان 7 نماد اثرگذار بر شاخص کل فرابورس نام نمادهای «مارون»، «زاگرس»، «سرچشمه»، «میدکو»، «بساما»، «شراز» و «حسینا» دیده می‌شود که تا سطح حداکثر 10.5 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند.

با صعود امروز آیفکس این نماگر در ارتفاع 1103 واحدی ایستاد

نگاهی به نمادهای پربازدید امروز نیز نشان می‌دهد «زشگزا»، «سمگا»، «زنگان» و «زاگرس» پربیننده‌ترین نمادهای معاملاتی بازار فرابورس بودند.

همچنین در حالی دو نماد «اوان» و «میهن» بیشترین رشد قیمتی را تجربه کردند که نمادهای «ثعمرا» و «کوثر» بالاترین افت قیمتی را تا سطح حداکثر 4.3 درصد متحمل شدند.

در جریان بازار امروز همچنین شاهد بازگشایی نمادهای «دتولید»، «قشیر» و «زاگرس» بودیم. این در حالی است که نمادهای «غشهداب» و «حسینا» نیز متوقف شدند.

نماد شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه نیز بالاترین حجم و ارزش معاملات را در میان بازارهای و دوم تجربه کرد.

در نماد «سرچشمه» سهامداران 24 میلیون سهم به ارزش بیش از 144 میلیارد ریال را میان خود دست به دست کردند.

در همین حال بازار پایه‌ای‌ها نیز شاهد مبادله 159 میلیون سهم به ارزش بیش از 243 میلیارد ریال در میان سه تابلو معاملاتی این بازار بودند.

روز جاری در تابلو ج بازار پایه شاهد گشایش نماد شرکت بیمه حکمت صبا بودیم.

در نماد «وحکمت» با معامله 5 میلیون و 118 هزار سهم، هر سهم این شرکت 530 ریال کشف قیمت شد.

در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز امروز بیش از 64 هزار ورقه تسه به ارزش 46 میلیارد ریال میان خریداران و فروشندگان دادوستد شد.

اغلب تسه‌ها در جریان بازار امروز شاهد ریزش قیمتی بودند و در نهایت در بازه 702 هزار تا 725 هزار ریال دادوستد شدند.

در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز «سخاب6» گوی سبقت را از مابقی اوراق ربود و بالاترین میزان حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد. 

کد خبر 391214

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =