آخرین وضعیت پرونده "های وب" در جامعه حسابداران رسمی و زمان اعلام رای

دبیرکل جامعه حسابداران رسمی ایران با از دریافت ۸ سئوال و ابهام سازمان بورس از صورت های مالی سه سال اخیر "های وب خبر داد و زمان اعلام نتیجه این نهاد مرجع را اعلام کرد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از بورس پرس سید محمد علوی، درباره آخرین وضعیت بررسی صورت های مالی شرکت داده گستر عصر نوین ( های وب) که از سوی سازمان بورس برای دریافت نظر به جامعه حسابداران رسمی ایران ارسال شده ، توضیح داد: سازمان بورس طی نامه ایی در 10 بهمن ، 8 سئوال و ابهام را در مورد صورت های مالی سال های 94 و 95 و 6 ماهه سال جاری مطرح و خواهان اعلام نظر شده است.

وی ادامه داد: این مورد شامل 300 صفحه مستندات بوده که طبق روال در جریان رسیدگی قرار گرفته و به اعضاء کار گروه کنترل کیفیت داده شده تا بعد از بررسی ، چند جلسه برگزار و رای نهایی صادر شود.

این مقام مسئول در پاسخ به این سئوال که با این اوصاف چه زمانی نتیجه رای جامعه حسابداران رسمی ایران مشخص و به سازمان بورس ارسال می شود تا زمینه بازگشایی نماد "های وب" ( که از 22 آذر بسته شده ) فراهم شود؟ به بورس پرس توضیح داد: در حالی سازمان بورس از حدود سه تا 4 ماه پیش اقدام به بررسی صورت های مالی این شرکت کرده که با توجه به موارد اعلامی و نو بودن صنعت و همچنین اهمیت موضوع، به بررسی های همه جانبه و تازه  و انطباق با استانداردهای حسابداری نیاز است.

علوی افزود: با این حال در مورد اعلام نظر جامعه حسابداران رسمی ایران به سازمان ها و ارگان ها ، دستورالعمل و زمان بندی 30 روزه ایی وجود دارد که طبق آن عمل خواهد شد. بنابراین به احتمال زیاد تا نیمه اسفند یا حداکثر تا 20 اسفند ، نظر جامعه حسابداران خبره ایران به سازمان بورس داده خواهد شد.

کد خبر 391194

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =