توافق وزارت صمت ، محیط زیست و شرکت صنعتی و معدنی چادرملو برای فعالیت در آنومالی D۱۹

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی چادرملو از توافق بین سازمان محیط زیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای فعالیت در آنومالی D۱۹ خبر داد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از ماین نیوز ، محمود نوریان درباره آخرین وضعیت آنومالی D۱۹ اظهار کرد: با همکاری وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت و سازمان محیط زیست و همچنین براساس توافق‌های صورت گرفته میان وزارتخانه و این سازمان در حال آزادسازی منطقه هستیم تا اقدامات در آنومالی D۱۹ را آغاز کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا محیط زیست دیگر مخالفتی درباره آنومالی D۱۹ ندارد؟ بیان کرد: توافقی صورت گرفته تا کمی محدوده‌ها را جا‌بجا کنند تا هم به زیستگاه یوزپلنگ آسیبی وارد نشود و هم معادن بتوانند کار خود را انجام دهند.

نوریان درباره دیگر پروژه‌های این شرکت که در آینده افتتاح خواهند شد، تصریح کرد: امیدواریم پروژه آهن اسفنجی در اولین فصل سال آینده افتتاح شود.

نوریان با اشاره به بودجه سال ۹۷ و بحث حقوق دولتی و بهره مالکانه در بودجه، افزود: ما حقوق دولتی پرداخت نمی‌کنیم. در زمینه بهره مالکانه نیز قراردادی با ایمیدرو داریم که همان درصد‌هایی است که از قبل داشتیم، در نتیجه برای ما هیچ فرقی نکرده است. البته میزان آن بستگی به قیمت مواد معدنی دارد زیرا درصدی که از آن یاد کردم درصد ثابتی است.

وی ادامه داد: حقوق دولتی را ایمیدرو پرداخت می‌کند و ما تنها حق انتفاع را می‌دهیم. میزان حق انتفاع برای سال ۹۷ حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است.

نوریان درباره طلب چادرملو از ذوب‌آهن افزود: ما از ذوب‌آهن طلبی نداریم. قرار بود از ما سنگ بخرند که برای این کار اقدام نکردند.

کد خبر 391180

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =