عرضه میعانات گازی در رینگ داخلی بورس انرژی

عرضه کالاهای آیزوریسایکل پالایش نفت تهران، میعانات گازی تی پی ۴۰۰، اس ۵۰۰ و اس ۴۰۰ پالایش گاز خانگیران، حلال ۴۰۲ پالایش نفت تهران، حلال ۴۰۲ و پنتان پالایش نفت کرمانشاه امروز در بورس انرژی انجام می شود

به گزارش بورس آنلاین به نقل از ایبِنا، از معاملات با اهمیت امروز بورس انرژی می‌توان به نخستین عرضه میعانات گازی (S-۴۰۰) در رینگ داخلی بازار فیزیکی اشاره کرد.

 

این گزارش می افزاید : در جریان معاملات روز گذشته بازار برق بورس انرژی شاهد معامله یک میلیون و ۲۴۰ هزار قرارداد معادل ۱۲ میلیون و ۸۸۰ هزار کیلووات ساعت به ارزش ۳ میلیارد و ۴۷۶ میلیون ریال بود.

همچنین در روز جاری، نمادهای بارپایه، میان‌باری، کم‌باری و بارپیک با متوسط قیمت ۲۷۰، ۲۸۸، ۲۲۲و ۳۴۱ ریال بر کیلووات ساعت مورد معامله قرار گرفتند.

افزون بر این، با احتساب معاملات روز گذشته از ابتدای در سال ۹۶ تا کنون، بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۶۲۹ میلیون قرارداد به ارزش قریب به۸۰۳ میلیارد و ۶۸۴ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفته است.

توقف و بازگشایی نمادها

گفتنی است در آغاز جلسه معاملاتی روز گذشته، نمادهای بارپیک روزانه، بارپایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۱۲، ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه و بار پیک هفتگی، بار پایه هفتگی، میان باری هفتگی و کم باری هفتگی ۱۱ فرودین ۹۷ گشایش و نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۱۸ بهمن ۹۶ در پایان جلسه معاملاتی متوقف و فرآیند تحویل آن ها آغاز شد.

بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله

همچنین، در بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله بورس انرژی، در بازار گواهی‌های سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری پروژه و در نماد پرند بیش از۵۵۸ هزار گواهی از گواهی‌های این صندوق با ارزش ۱ میلیارد و ۹۲۵ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

بازار فیزیکی

از سویی دیگر، در بازار فیزیکی بورس انرژی نیز کالاهای گاز مایع صنعتی، گاز بوتان، گاز پروپان و برش سنگین پتروشیمی بندرامام، آیزوفید، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۲ و حلال ۴۰۴ پالایش نفت تبریز و آیزوریسایکل پالایش نفت شیراز در رینگ داخلی و حلال ۴۰۲ پالایش نفت اصفهان در رینگ بین‌الملل عرضه شد.

در نهایت حجم کل معاملات صورت‌گرفته به ۶.۳۹۶ تن و به ارزش بیش از ۱۵۷ میلیارد ریال رسید.

کد خبر 391068

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =