بوتان با ۶۶ درصد بازدهی در صدر شرکت های بورسی ایستاد

در بین شرکت های بورسی، بوتان با کسب بازدهی ۶۶.۳ درصد بیشترین بازدهی یک ماهه بازار را از آن خود کرده است. بعد از بوتان، شرکت های نورد و قطعات فولادی با بازدهی ۵۱.۴ درصد، کالسمین با بازدهی ۳۴.۹ درصد، نفت پارس با ۳۳.۲ درصد و صنایع پتروشیمی کرمانشاه با ۳۳ درصد بیشترین سود را برای سهامداران خود به ارمغان آورده اند.

صنعت "استخراج زغال سنگ" با بازدهی 29.5 درصد طی یک ماه منتهی به 11 بهمن 96 بیشترین بازدهی را در بین صنایع بورسی کسب کرده است.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از سنا، گروه "محصولات چوبی" و "ماشین آلات و تجهیزات" به ترتیب با کسب بازدهی 18 و 11.7 درصدی دومین و سومین بازدهی را در طول این یک ماه کسب کرده اند.

گروه "انتشار، چاپ و تکثیر" با بازدهی 7.8 درصدی و گروه "فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط" با کسب بازدهی 6.1 درصدی در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

و اما گروه "ساخت دستگاه ها و وسایل ارتباطی" با بازدهی منفی 11.7 درصدی بیشترین بازدهی منفی را برای سهامداران خود در پی داشته است. گروه "استخراج نفت گاز و خدمات جنبی جز اکتشاف" با منفی 8.2 درصد، "ساخت محصولات فلزی" با منفی 7.1 درصد، "کاشی و سرامیک" با منفی 7 درصد و "زراعت و خدمات وابسته" با منفی 5.7 درصد بیشترین سطح بازدهی منفی را طی یک ماه منتهی به 11 بهمن ماه داشته اند.

در بین شرکت های بورسی، بوتان با کسب بازدهی 66.3 درصد بیشترین بازدهی یک ماهه بازار را از آن خود کرده است. بعد از بوتان، شرکت های نورد و قطعات فولادی با بازدهی 51.4 درصد، کالسیمین با بازدهی 34.9 درصد، نفت پارس با 33.2 درصد و صنایع پتروشیمی کرمانشاه با 33 درصد بیشترین سود را برای سهامداران خود به ارمغان آورده اند.

و اما سیمان اصفهان با منفی 26.7 درصد بیشترین بازدهی منفی را برای سهامدارانش در پی داشته است. بیمه پارسیان با منفی 20.7 درصد، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس با منفی 20 درصد، ایران دارو و داروسازی فارابی با منفی 16.9 درصد بیشترین بازدهی منفی بازار را در این یک ماه به نام خود ثبت کرده اند.

کد خبر 391067

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =