۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
تعدیل مثبت ۲۶ درصدی "قپیرا"

شرکت فرآورده های غذایی و قند پیرانشهر که نماد معاملاتی آن روز گذشته به دلیل افشای اطلاعات بااهمیت متوقف شده، نامه شفاف سازی را روانه کدال کرد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، شرکت فرآورده های غذایی و قند پیرانشهر در حالی روز گذشته از تعدیل مثبت 26 درصدی سود سال مالی 97 متاثر از عواملی همچون جذب بیش از 100.000 تن چغندر قند نسـبت به پیش بینی اولیه، اصلاح نرخ هاي فروش شکر و تفاله، تخصیص علت تغییر با اهمیت پیش بینی درآمد هر سهم سهمیه شکر و تفاله به کشاورزان خبر داد و در پی آن شهرام طالبیان، مدیر عامل شرکت فرآورده های غذایی و قند پیرانشهر در این خصوص توضیحات بیشتری را ارایه کرد.

این مقام مسئول در نامه توضیحاتش عنوان کرد: با توجه به دریافت و جذب حدود 100 هزار تن چغندر بیش از مقدار برآوردی پیش بینی می شود در صورتیکه شرکت موفق به فروش شکر تولیدی با نرخ مصوب شود، سیاست فروش شکر در شرکت برمبنای نرخ مصوب خواهد بود. مگر در مواقع تحت فشار که به اجبار شکر را به نرخ بازار آزاد جهت رفع مشکلات مالی جاری انجام می دهد.

مدیر عامل این مجموعه فعال در گروه قند و شکر اضافه کرد: سهمیه قند یا شکر و تفاله خشک به کشاورزان به ازای هر تن چغندر دو کیلو قند یا شکر به نرخ 7.500 ریال و 20 کیلو تفاله خشک به نرخ 1.200 ریال توسط جهاد کشاورزی به شورای اقتصاد پیشنهاد و ارسال شده است. بر این اساس، تا تاریخ ارسال گزارش مصوبه جدیدی از شواری اقتصاد دریافت نشده اما با توجه به پیگیری های انجمن صنفی کشاورزان و سایر مقامات ذیربط احتمال دارد سهمیه ها به تصویب رسیده و اعلام شود که تبعات آن در بودجه سال مالی 97لحاظ شده است.

 

 

کد خبر 391066

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =