واگذاری نهایی شده در صورت لزوم لغو می‌شود

رییس سازمان خصوصی سازی گفت: این سازمان در جایی که خریدار به تعهدات خود عمل نمی‌کند، با همان قاطعیت که از آنها در فرآیند واگذاری‌ها حمایت کرد با همان قاطعیت نیز سهام واگذار شده را پس می‌گیرد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از فارس، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی درباره دلیل شکست برخی واگذاری‌ها و ناتوانی خریداران در تسویه اقساط که به ناچار عرضه مجدد بلوک‌های مدیریتی و کنترلی این دارایی‌ها را در پی داشته، گفت: این موضوع فقط مختص شرکت‌های خصوصی شده نیست، بلکه شرکت‌های اساساً خصوصی ایجاد شده و شرکت‌های دولتی مانده نیز دچار مشکلاتی می‌شوند که بعضا این مشکلات خارج از اراده مالکان آن شرکت است.

وی با بیان اینکه باید اتفاق‌هایی که در شرکت خصوصی سازی شده پس از واگذاری رخ داده را بررسی کرد که آیا ناشی از ضعف و سستی مالکان بوده یا خارج از اراده آنها، عنوان کرد: برای همه شرکت‌هایی که دچار مشکل شده‌اند، از جمله ذوب آهن، هپکو، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس یا مخابرات و غیره ساعت‌ها حرف دارم.

پوری حسینی ادامه داد: در مورد واحدهای خصوصی سازی شده که فرآیند واگذاری آن‌ها ایرادی نداشته، نوعا به این نتیجه رسیدم که به لیل اراده‌هایی خارج از اراده مدیران در این شرکت‌ها اتفاق‌هایی رخ داده که جای ملامت نیست.

وی با تاکید بر لزوم دریافت بازخوردهای فعالان کسب و کار از سوی دولت، گفت: این مشکلات نه تنها برای شرکت‌های اصل چهل و چهاری بلکه برای شرکتی که خصوصی متولد شده و امروز به مشکلی برخورده نیز وجود دارد و عمده آن مربوط به دولتمردانی است که باید برای حل آن یک تصمیم بگیرند.

رییس سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه باید برای تصمیم گیری دولتمردان در حل مشکلات با ارائه راهکارها و بازخوردهای کسب و کار کمک کرد، اظهارداشت: سازمان خصوصی سازی در جایی که خریدار به تعهدات خود عمل نمی‌کند، با همان قاطعیت که از آنها در فرآیند واگذاری‌ها حمایت کرد با همان قاطعیت نیز سهام واگذار شده را پس می‌گیرد.

کد خبر 391062

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =