بورس آسیا بهترین عملکرد ماهانه را در ۲ سال اخیر ثبت کرد

شاخص ماهانه بورس آسیا با بیش از ۶ درصد رشد بهترین عملکرد خود از سال ۲۰۱۶ میلادی به بعد را به نمایش گذاشت.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از رویترز، میانگین شاخص بورس آسیا-اقیانوسیه در منطقه خارج از ژاپن در روز چهارشنبه با ۳ دهم درصد افزایش روبرو شد و روند نزولی خود را در جلسه دیروز معاملات جبران کرد. همچنین شاخص رشد ماهانه بورس آسیا در ماه ژانویه ۶.۵ درصد بالا آمد که بهترین عملکرد آن از مارس ۲۰۱۶ میلادی به بعد محسوب می شود.

 در آمریکا بازار بورس معاملات آتی ESc1 هم ۰.۱۵ درصد رشد را تجربه کرد. در اروپا هم انتظار می رود بورس داکس آلمان ۰.۲ درصد و فوتسی لندن و کاک فرانسه هر کدام یک دهم درصد افزایش داشته باشند.

اما بورس نیکی ژاپن ۰.۸ درصد پایین آمد و بورس وال استریت آمریکا برای دومین روز در سه شنبه با کاهش ارزش روبرو شد که یکی از دلایل آن افزایش ارزش اوراق بهادار این کشور عنوان شده است.

اوراق بهادر ۱۰ ساله آمریکا با ۲.۷۳۳ درصد رشد به بیشترین سیر صعودی خود در تقریبا ۴ سال اخیر رسید؛ ضمن اینکه اوراق ۳۰ ساله هم به بالاترین رشد از ماه می سال ۲۰۱۷ میلادی به بعد رسید.

در باراز جهانی ارز، هر دلار به ۱۰۸.۷۲ ین رسید که تقریبا دلار تغییری را در برابر پول ژاپن نداشت. هر یورو با ۳ دهم درصد افزایش به ۱.۲۴۳۶ دلار رسید و شاخص دلار در برابر ۶ سبد اصلی ارز جهان به ۸۸.۹۷۱ واحد رسید که با اندکی رشد روبرو شد. دلار در برابر یوآن چین ۰.۴ درصد از ارزش خود را از دست داد و هر دلار به کمتر از ۶.۳ یوآن رسید که این موضوع از ماه اوت سال۲۰۱۵ میلادی به بعد بی سابقه گزارش می شود.

 

کد خبر 390988

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =