ریزش بورس‌ها از قلب اروپا تا شرق آسیا

معاملات بورس‌ها از آسیا تا اروپا در روز سه‌شنبه، با دنبال کردن افت بازارهای جهانی، با افت و کاهش روبرو شدند.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از ایبِنا، سرمایه‌گذاران اکنون منتظر نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا در روز چهارشنبه و انتشار صورت درآمد برخی از شرکت های بزرگ هستند. نگاهی به آمارهای معاملاتی نیز نشان می دهد: هر سه شاخص مهم بورس‌های وال استریت «داوجونز، نزدک و اس اند پی ۵۰۰» با کاهش مواجه شدند و شاخص داو جونز با ۰.۷ درصد کاهش به ۲۶۴۳۹.۴۸ واحد رسید.

 

افزون بر این، در اروپا هم شاخص بورس‌های فرانکفورت و پاریس کاهش یافتند ولی شاخص «فوتسی ۱۰۰» انگلیس با ۰.۱ درصد افزایش به ۷۶۷۱.۵۳ واحد رسید.

افت شدید بورس ها در آسیا

شاخص های آسیایی روز جاری شاهد بیشترین کاهش بودند، شاخص «نیک کی ۲۲۵» ژاپن با ۰.۶ درصد کاهش به ۲۳۴۷۷.۲۶ واحد رسید و بورس سیدنی استرالیا ۰.۱ درصد کاهش یافت، شاخص «کسپی» سئول نیز ۰.۰۶ درصد کاهش یافت.

همچنین شاخص ها در تایوان، سنگاپور و اندونزی هم کاهش یافتند. در چین شاخص   «شانگهای کامپوزیت» با ۰.۱ درصد کاهش به ۳۵۱۸.۳۸ واحد رسید و شاخص «هانگ سنگ» هنگ کنگ با ۰.۱ درصد کاهش به ۳۲۹۲۷.۰۱ واحد رسید.

سرمایه گذاران در انتظار انتشار اطلاعات غول ها

این گزارش می افزاید: در هفته جاری صورت درآمد شرکت های بزرگی نظیر آمازون، اپل، فیس بوک  و مک دونالد منتشر می‌شود؛ سرمایه گذاران در حال حاضر چشم اندازهای مثبتی روبرو هستند که حاصل لایحه کاهش مالیاتی آمریکاست.

در بازار ارز، دلار در مبادلات بازار نیویورک از ۱۰۹.۰۹ ین به ۱۰۸.۹۸ ین رسید، پوند از ۱.۴۰۷۳ دلار به ۱.۴۰۴۵ دلار رسید و یورو از ۱.۲۳۸۳ دلار به ۱.۲۳۷۰ دلار رسید. نفت "وست تگزاس اینترمدیت" با ۲۷ سنت کاهش به ۶۵.۲۹ دلار در هر بشکه رسید و نفت برنت ۱۹ سنت کاهش یافت و به ۶۹.۲۷ دلار در هر بشکه رسید.

کد خبر 390960

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =