صعود مجدد شاخص به کانال ۹۹ هزار واحدی

شاخص کل بورس در جریان معاملات روز جاری با رشد بیش از ۵۰۰ واحدی کانال ۹۹ هزار واحدی را بازپس گرفت.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، امروز نماگر بازار سرمایه تحت تاثیر معاملات مثبت گروه هایی همچون پتروشیمی، معدنی و فولاد روند رو به رشدی را سپری می کند. آنچنان که متاثر از رشد قیمت سهام شرکت هایی همچون هلدینگ نفت و گاز پارسیان، سرمایه گذاری غدیر، صنعتی و معدنی گل گهر، ملی مس ایران و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی رشد بیش از 500 واحدی را پشت سرگذاشت و با عبور از کانال 98 هزارو واحدی باردیگر پا به مدار 99 هزار و احدی گذاشت. در این شرایط، اعمال تاثیر مثبت 105 واحدی "پارسان" در روند امروز شاخص کل ناشی از بازگشایی نماد معاملاتی آن پس از افشای اطلاعات بااهمیت در مدار مثبت بیشترین نقش را بر این امر ایفا کرد و در مقابل بانک ملت با اعمال تاثیر منفی 22 واحدی سعی در ممانعت از روند صعودی نماگر بازار سرمایه داشت.

بر اساس اطلاعات موجود، تا لحظه تنظیم این گزارش بیش از 1.227 میلیون سهم در بازار سرمایه معامله شده که این حجم معاملات ارزشی به مبلغ 285 میلیارد تومان را در بازار سرمایه رقم زده است. این در حالی است که معاملات بلوکی "فارس"، "وبملت"، "تایرا"، "وغدیر" و "فولاد" بیشترین ارزش معاملات روز جاری را به خود اختصاص دادند. علاوه بر این، معاملات سهام شرکت نفت سپاهان در جدول بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در پایان این گزارش می افزاید، شاخص کل بورس در حالی طی روز جاری وارد کانال 99 هزار واحدی شد که یک بارد دیگر در روزهای گذشته ورود به این کانال را تجربه کرده بود، اما بدلیل افزایش فشار فروش سهام در بازار سرمایه ناشی از رشد قابل توجه قیمت ارز و طلا به کانال 98 هزار واحدی عقب نشینی کرد. بر این اساس باید دید که آیا نماگر بازار سرمایه در محدوده 99 هزار واحدی تثبیت می شود یا همچون تجربه روزهای گذشته به کانال های پایین تر باز می گردد؟!

کد خبر 390770

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =