۸ اقدام حمایتی مهم دولت از شرکت پرحاشیه بورسی

طبق نامه وزیر صنعت به ۵ وزیر و دو رئیس سازمان برنامه و بانک مرکزی، اقدامات حمایتی دولت از شرکت پرحاشیه بورسی آذرآب باید عملی شود.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از بورس پرس، شرکت آذرآب که طی سال جاری با مشکلات و حاشیه های متعدد مدیریتی و کارگری و سهامداری روبرو بوده، از 31 خرداد سال جاری با توقف نماد روبرو است و برای ادامه حضور در بورس آینده نامعلومی دارد.

در این میان دولت از طریق وزارتخانه های اقتصاد ، صنعت و کار و...، برنامه های حمایتی را در پیش گرفته و طبق مصوبات ، برخی برنامه ها اقدام و برخی دیگر قرار است انجام شود.

براساس این گزارش، در آخرین رویداد مرتبط با این موضوع ، وزیر صنعت با اشاره به مصوبات کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید دو شرکت بورسی و فرابورسی آذراب و هپکو در 25 دی ، در نامه ایی به 5 وزیر راه، کار، اطلاعات، کشور و اقتصاد، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس کل بانک مرکزی،مدیران عامل بانک ملی و کشاورزی و استاندار استان مرکزی ، درخواست اقدام آنی کرد.

مفاد اقدامات مهم دستگاه ها برای آذر آب

براساس این مصوبه و نامه، ایدرو یک هفته فرصت دارد نسبت به آزادسازی سند در اختیار مرتبط با شرکت بورسی آذرآب در مقابل تضمین دریافتی از مدیران شرکت اقدام کند.

8 بانک تجارت،ملی ،دی،اقتصاد نوین،شهر،صادرات،ملت،پاسارگاد دو هفته فرصت دارند درخصوص باز پرداخت تسهیلات اعطایی به آذرآب با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار به مدت یکسال استمهال و سپس برابر با توافق با شرکت،نسبت به تقسیط ان اقدام کنند.

با ارائه درخواست شرکت آذرآب و بر اساس موافقت وزیر اقتصاد گمرکان شهید رجایی و بندرعباس باید بصورت آنی نسبت به آزادسازی مواد اولیه کالاهای موجود در گمرک بطور نسیه و بدون اخذ تضمین اقدام کنند.

بانک توسعه صادرات حداکثر یک ماه فرصت دارد نسبت به آزادسازی سند دفتر آذرآب اقدام و برابر ضوابط مربوط در ارزش گذاری سند و از محل ان نسبت به اعطای تسهیلات ریالی،ارزی یا گشایش اعتبار اسناد داخلی یا خارجی شرکت اقدام کند.همچنین بر اساس درخواست آذرآب و با تصویب کمیته اعتباری، بانک مذکور حداکثر یک ماه فرصت دارد پرداخت تسهیلات ریالی تا سقف 30 میلیارد تومان،اعطای تسهیلات اعتبار اسنادی ریالی تا سقف 30 میلیارد تومان،انجام افتتاح اعتبار اسنادی تا سقف 20 میلیون یورو نک ملی نیز بصورت آنی و اعطای ضمانت نامه ارزی تاسقف 20 میلیون یورو بنا به درخواست شرکت را در نظر بگیرد.

بانک ملی نیز باید بصورت آنی مانده تسهیلات مصوب در کارگروه ملی تسهیلات یک مهر سال جاری را به مبلغ 9 میلیارد تومان پرداخت کند.شرکت کارگزاری و صندوق یکم بانک کشاورزی هم قبل از واگذاری سهام اذراب نسبت به اهلیت سنجی خریدار برابر توافقی که با هیات مدیره انجام خواهد شد،اقدام کند.

کد خبر 390759

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =