هشدار آمریکا درمورد واحد پولی مجازی ونزوئلا

وزارت خزانه داری (دارایی) آمریکا به سرمایه گذاران آمریکایی هشدار داد که معامله با ارز مجازی جدید ونزوئلا ممکن است نقض تحریم های واشنگتن علیه کاراکاس محسوب شود.

به گزارش شبکه تله سور، سخنگوی وزارت خزنه داری آمریکا دیروز (سه شنبه) در بیانیه ای نوشت: ارز جدید مجازی ونزوئلا می تواند برای شخصیت های آمریکایی خطرات حقوقی به همراه داشته باشد چون ممکن است تحریم های جدید امریکا را نقض کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: اطلاعات اولیه نشان می دهد که این ارز مجاری در صورت ورود به بازار احتمالا موجب اعتبار برای دولت کاراکاس می شود. هرگونه تبادل با این ارز می تواند نقض تحریم های امریکا باشد.

مقامات ونزوئلا هنوز در مورد این هشدار آمریکایی ها اظهار نظر نکرده اند.

پیش از این نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرده بود که این کشور یک واحد پولی الکترونیکی و مجازی را برای مقابله با تلاش های آمریکا و شرکایش در اعمال فشار شدید به کاراکاس از طریق تحریم ها ایجاد خواهد کرد.

بر اساس اعلام رئیس جمهوری ونزوئلا، این واحد پولی با نام 'پترو' بر پایه ذخایر طلا، نفت، گاز و الماس ونزوئلا ایجاد می شود.

دولت کاراکاس به دنبال تشدید تنش ها میان ونزوئلا و آمریکا، پیش از این نیز تصمیم گرفته بود دیگر از واحد پولی دلار در تبادلات مالی خود استفاده نکند.

مادورو پیشتر گفته بود، این واحد پولی به مردم ونزوئلا اجازه خواهد داد تا در مسئله استقلال مالی رو به جلو گام بردارند، بتوانند تبادلات ملی را بدون مشکلی انجام دهند و بر محاصره های مالی علیه کاراکاس غلبه کنند.

 

  • منبع: ایرنا
کد خبر 390631

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =