فروش محصولات این شرکت در سال جاری از مرز هفت میلیون تُن می گذرد

معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه اصفهان از فروش این شرکت تا پایان سال جاری و ثبت رکورد بیش از ۷ میلیون تن برای فولاد مبارکه خبر داد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از اخبار فلزات محمود اکبری گفته است: میزان فروش این شرکت در سال ۹۵، حدود ۶ میلیون و ۲۷۲ هزار تن برآورد شده است. از کل فروش یاد شده، یک میلیون و ۵۵۴ هزار تن آن، صادراتی بود؛ مابقی نیز در داخل به فروش رفت.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود تا پایان سال جاری، رکورد فروش بیش از ۷ میلیون تن در این واحد ثبت شود. گفتنی است، از رقم یاد شده، حدود ۵ مسیلیون و ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تن آن، در بازار داخلی به فروش برسد و برای تامین نیاز واحدهای داخلی مصرف شود. مابقی آن نیز که معادل یک میلیون و ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تن است، صادر خواهد شد. وی مقاصد اصلی صادراتی این شرکت را کشورهای شرق آسیا، کشورهای اروپایی، منطقه خاورمیانه، تعدادی از کشورهای CIS و آفریقا دانست.

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه تاکید کرد: مبارکه یک شرکت صادراتی است و فروش در بازار خارجی به‌عنوان استراتژی در این واحد محسوب می‌شود اما این موضوع بدین معنا نیست که تولید ما صرفا برای بازار خارجی است بلکه باید خاطرنشان ساخت، توزیع و فروش محصول در بازار داخلی و همچنین توجه به صنایع پایین‌دستی، در اولویت ما قرار دارد.

معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیان اینکه نگاه ما صرفا صادراتی نیست، اضافه کرد: صادرات به‌عنوان استراتژی ما شناخته می‌شود، اما توجه به بازار داخل، اصلی است.

وی افزود: برهمین اساس نیز، فولاد مبارکه در سال جاری، اهتمام خود را بر تامین نیاز بازار داخل متمرکز کرد.

فولاد مبارکه بزرگترین مجتمع صنعتی کشور و بزرگترین تولیدکننده فولاد تخت در خاورمیانه است.

این مجتمع فولادی با سهم بیش از ۵۰ درصدی در تولید فولاد کشور دارای ارزش فعلی ۲۰۰ هزار میلیارد ریال است.

شرکت فولاد مبارکه با داشتن حدود ۱۲ میلیون تُن ظرفیت آهن اسفنجی بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان محسوب می شود.

کد خبر 390629

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =