تجهیز بانک سینا به سامانه بانکداری بین الملل برای اولین بار درایران

بانک سینا در راستای دستیابی به اهداف استراتژیک میان مدت بر مدار استانداردهای نظام بانکی بین الملل و ارتقاء جایگاه در این حوزه، ازسامانه جامع بانکداری بین الملل ( FBTI) رونمایی کرد.

محمد رضا پیشرو، مدیرعامل بانک سینا با اعلام این مطلب گفت : بانک سینا در راستای ایجاد مزیت های رقابتی و همچنین بدلیل توسعه عملیات بانکداری بین الملل،گستردگی وحجم کار و ضرورت انطباق با استانداردهای بین الملل؛ پیاده سازی سامانه جامع بانکداری بین الملل را در دستور کار قرار داد

مدیرعامل بانک سینا با اشاره به قابلیت ها و ویژگی های متمایز این سامانه افزود : با پیاده سازی این سامانه امکان بهره مندی از کلیه محصولات وخدمات ارزی به صورت سیستمی، انعطاف پذیری مناسب سامانه در تعیین کارمزدهای عملیاتی، جامعیت سامانه در دیدن کلیه حالات وجوانب انجام عملیات محصولات پیاده سازی شده متناسب با استاندارهای جهانی، ارائه گزارشات متنوع و لحظه ای، پیاده سازی هر گونه محصول در حوزه عملیات ارزی از جمله اعتبارات اسناد ریالی و...  در بانک سینا فراهم شده است.

پیشرو اظهار داشت : این نرم افزار قابلیت انعطاف پذیری بر اساس نیازهای روز و بخشنامه های صادره از سوی بانک مرکزی را دارد .همچنین  با توجه به اهمیت کسب درآمدهای غیر مشاع برای بانک در فضای رقابتی موجود، سامانه مذکور می تواند کمک موثری در روند فعالیت های بانک سینا به شمار آید .

همچنین با رونمایی  از این سامانه، بانک سینا به عنوان اولین بانک ایرانی است که نسخه جدید سامانه نرم افزار جامع بانکداری بین الملل ( FBTI) را پیاده سازی واجرایی می سازد.

بر پایه این گزارش ، سامانه  مذکور در مقایسه با نگارش نسل قبل خود، دارای قابلیت ها و امکانات متعددی است که نقش موثرتری در تسهیل و تسریع انجام امور بانکی هموطنان در بخش خدمات ارزی وبین الملل ایفا می کند .

 

 

 

 

کد خبر 390532

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =