کاهش سود عملیاتی و سود خالص"غمارگ"

مدیر عامل شرکت مارگارین در خصوص برخی از تغییرات در پیش بینی درآمد هر سهم بر اساس عملکرد ۹ ماهه سال مالی جاری توضیح داد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، جعفر بیرالوند، مدیر عامل شرکت مارگارین عنوان کرد به دلیل عدم موافقت با افزایش قیمت محصولات تا پایان آذر ماه سال جاری درآمد فروش برآوردی محقق نشده، همچنین افزایش بهای تمام شده در ماه های اخیر ناشی از افزایش نرخ ارز، نرخ های جهانی روغن خام و هزینه های گمرکی مرتبط با خرید مواد اولیه است که در نهایت برآیند آن سبب کاهش سود عملیاتی و سود خالص شرکت شده است. بر این اساس به نظر می رسد پوشش 137 درصدی سود عملیاتی و 110 درصدی سود ناخالص در عملکرد 9 ماهه سال مالی جاری منطقی بوده و بودجه امسال نیاز به بازنگری مجدد ندارد.

بیرالوند افزود: پیرو آگهی مزایده زمین شرکت در تاریخ 14 آذر ماه سال جاری، دارایی مذکور به شرکت سرمایه گذاری ساختمان گروه صنایع بهشهر تهران با قیمت کارشناسی 171 میلیارد ریال به فروش رسیده که سود ناشی از فروش آن به مبلغ 170 میلیارد ریال به عنوان سایر درآمدهای غیرعملیاتی لخاظ شده است.

مدیر عامل شرکت مارگارین به هزینه های مالی این مجموعه اشاره کرد و گفت: با توجه به انجام پروژه های سرمایه ای طی سال جاری و عدم وجود نقدینگی کافی جهت انجام این پروژه ها کلیه مبالغ و هزینه ها از محل تسهیلات دریافتی تامین شده و شرکت در پیش بینی سالیانه بخشی از هزینه های مالی را به پروژه های سرمایه ای تخصیص داده است.

کد خبر 390293

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =