پرجمعیت ترین شرکت‌های بورسی و فرابورسی معرفی شدند

فهرست پرجمعیت ترین شرکت‌های بورسی و فرابورسی تا پایان آبان سال توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام شد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از بورس پرس،شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اسامی پرجمعیت ترین شرکت‌های بورسی و فرابورسی را در پایان آبان سال ۹۶ معرفی کرد.

براین اساس،سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران با ۲۳۹ هزار و ۶۴۰ سهامدار درپایان آبان ۹۶ در صدر بزرگ‌ترین‌ شرکت بورسی از نظر تعداد سهامدار ایستاد و ایران خودرو با ۱۴۱ هزار و ۸۳۰ سهامدار و توسعه معادن روی ایران با ۱۲۳ هزار و۵۷۶ سهامدار در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

همچنین شرکت‌های سرمایه‌گذاری نور کوثر ایرانیان، سرمایه‌گذاری صنعت نفت، سایپا، بانک انصار، توسعه صنایع بهشهر، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی و سیمان فارس و خوزستان در مکان‌های سوم تا دهم بزرگ‌ترین‌ شرکت‌های بورسی از نظر تعداد سهامدار هستند.

موسسه اعتباری کوثر مرکزی با ۴۸۳ هزار و ۵۵۷ سهامدار در صدر بزرگ‌ترین شرکت‌های فرابورسی از نظر تعداد سهامدار قرار دارد و بانک سرمایه با ۳۰۲هزار و ۸۰۴ سهامدار، بانک دی با ۱۸۱ هزار و ۵۳ سهامدار در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

بانک مهر اقتصاد، بانک قوامین، بیمه حکمت صبا، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، سرمایه‌گذاری کشاورزی ایران، شرکت اعتباری ثامن و بانک حکمت ایرانیان نیز در مکان‌های سوم تا دهم فهرست برترین شرکت‌های فرابورسی از لحاظ تعداد سهامدار ایستادند.

بنابراین گزارش، این تعداد سهامدار بورسی و فرابورسی بدون در نظر گرفتن سهام وثیقه گروهی (کارکنان) است.

کد خبر 390134

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =