اطلاعات مهم از شرکت ۱۸۰ میلیاردی آماده عرضه اولیه در بورس

شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش با سرمایه ۱۸۰ میلیارد تومانی در بورس تهران درج شد و در صف عرضه اولیه ایستاد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از بورس پرس، بعد از درج نماد هفته گذشته شرکت 100 میلیارد تومانی مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر، شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش هم در بورس تهران درج و آماده عرضه اولیه 10 درصد سهام در روزهای نامعلوم شد.

براساس این گزارش، این شرکت بعد از موافقت 3 تیر سال جاری هیئت ‌پذیرش، به ‌عنوان پانصد و بیستمین شرکت بورسی در بخش کامپیوتر و فعالیت‌های مربوط به آن، گروه و طبقه مشاوره مربوط به نرم‌افزار و عرضه نرم‌افزار و با نماد "سپ" در بازار دوم معاملات بورس درج شده است.

بررسی های بورس پرس از مختصات این شرکت نشان می دهد، "سب" در حالی دی سال گذشته سرمایه اسمی را از 90 به 180 میلیارد تومان رسانده که دارای 40 شعبه و نمایندگی در سراسر کشور و مالکیت 650 هزار دستگاه کارتخوان و پشتیبانی 24 ساعته است.

سال مالی پرداخت الکترونیک سامان کیش که از 82 تاسیس شده، 30 آذر بوده و در برابر پرداخت سود 889 ریال سود سال مالی 95، سود سال مالی جاری را 614 ریال پیش بینی و در 6 ماهه منتهی به خرداد هم 379 ریال را محقق کرده و اولین سود سال مالی آینده هم 838 ریال پیش بینی شده است.

شرکت های به پرداخت ملت، آپ، تجارت الکتریک پارسیان و کارت اعتباری ایران کیش هم از رقبای اصلی آن بشمار می روند.

این شرکت با 1236 نیروی انسانی، دارای مشتریانی چون بانک های سپه، رفاه ، صادرات، سامان، توسعه ، انصار و ملی بوده و با سهم 17درصدی تراکنش ها ، بعد از به پرداخت ملت در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین در ترکیب سهامداری آن ، بانک سامان با 27.8 درصد، بانک رفاه با 30 درصد و گروه توسعه مالی و اقتصادی سامان و بیمه سامان با 15.2 و 15 درصد، حضور دارند.

کد خبر 390091

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =