۱۰ هزار میلیارد سرمایه گذاری در چادرملو

طرح احداث کارخانه گندله سازی جدید با ظرفیت ۴ میلیون تن سالیانه در دستور کار است که موارد فنی مربوط به این پروژه در حال تکوین بوده و در حال اخذ مجوز از ، ارگانهای مرتبط و جذب سرمایه خارجی برای شروع عملیات مراحل اجرایی را می گذراند .

محمود مصری نژاد مدیر مجتمع صنعتی چادرملو در اردکان یزد  با بیان این مطلب گفت : برای  اجرای  این طرح بالغ بر 7 هزارو 177میلیارد ریال  سرمایه گذاری پیش بینی شده است که  در صورت توفیق در جذب فاینانس ،  این پروژه  در بازه زمانی 4 ساله اجرا خواهد شد.مصری نژاد ، اجرای طرح احداث دو واحد نورد ۵۵۰  هزار تنی مجموع با ظرفیت  1 میلیون و 100 هزار تن در سال را از دیگر برنامه های شرکت معدنی و صنعتی چادرملو عنوان کرد و افزود  :ساخت این واحد فولادی نیز با پیش بینی  سرمایه گذاری 2 هزارو646 میلیارد ریال در دست مطالعه بوده  که  برای تامین نقدینگی اجرای این طرح هم ، استفاده از منابع داخلی شرکت و سایر منابع ، مد نظر قرار دارد . البته طبق برنامه ریزی های اولیه، این طرح در بازه زمانی 3 ساله اجرا خواهد شد.همچنین این مقام مسئول  ، از پیش بینی سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد ریالی شرکت معدنی صنعتی چادرملو در طرح های مذکور خبر داد.

بهره برداری کارخانه احیا مستقیم  چادرملو نیمه اول 97

مدیر مجتمع صنعتی اردکان از پیشرفت 83 درصدی پروژه کارخانه احیا مستقیم  چادرملو در مجاورت کارخانه شمش فولاد این مجتمع خبر داد و اظهار داشت : عملیات مربوط به کارخانه احیای مستقیم چادرملو  بعنوان یکی از  پروژه های عظیم ملی در ساختاری بی نظیر ، با تلاش و همت همکاران زحمتکش و خردمند شرکت چادر ملو ، ماههای انتهایی نصب را پشت سر می گذارد. وی تصریح کرد  : با ساخت این واحد ، آهن اسفنجی به طور مستقیم و قبل از سرد شدن وارد کوره های ذوب شده و با این روش تولید، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف آب و برق صورت می گیرد . البته ظرفیت تولید این واحد سالیانه 1 میلیون و 550 هزار تن آهن اسفنجی است که به نظر می آید  ساخت این واحد را تا پایان امسال به اتمام برسد .همچنین تا نیمه اول سال ۹۷ بهره برداری از این واحد نیز  آغاز خواهد شد .  

تولید شمس فولاد  فراتر از میزان پیش بینی شده

 بر پایه این گزارش مصری نژاد در مورد فعالیت کارخانه تولید شمش فولاد چادرملو گفت : از آن جاکه تولید شمش در مجتمع فولاد چادر ملو در حال افزایش است ،تولید فراتر از میزان پیش بینی شده در برنامه تولید امسال را مد نظراست . البته  بر اساس پیش بینی های انجام شده در برنامه  تولید امسال، قرار است 300 هزار تن شمش فولاد خام در این کارخانه تولید شود. وی تصریح کرد :اگر چه  تولید شمش در سه شیفت ادامه دارد اما در همین روند ،  آموزشهای تئوری و عملی به دعوت شدگان بکار، که بیشتراز جوانان بومی استان هستند، توسط کارشناسان مجرب حاضر در کارخانه در حال انجام می باشد.

مرجعی علمی و عملی  جهت آموزش دانشجویان

مدیر مجتمع صنعتی چادرملو در خصوص طرح شبکه فاضلاب اردکان بیان داشت: اجرای این طرح به طول حدود ۲۶۵ کیلومتر به اتمام رسیده و به تصفیه خانه فاضلاب اردکان متصل شده است  .همچنین بهره برداری از آن در بخشهایی که به شبکه وصل شده اند، اغاز شده است. مصری نژاد با تاکید بر اینکه اجرای عملیات تصفیه خانه فاضلاب اردکان  با استفاده از مدرن ترین طراحی ها و تجهیزات اروپایی، که در نوع خود بی نظیرند به اتمام رسیده و آماده  برای بهره برداری است ، اظهار داشت : البته با افزایش میزان ورودی فاضلاب خام ، این تصفیه خانه قابلیت های درخشان خود در این صنعت را در معرض دید قرار خواهد داد .همچنین این پروژه علاوه بر انجام تصفیه فاضلاب می تواند بعنوان مرجعی علمی و عملی  جهت آموزش دانشجویان رشته های مختلف از جمله محیط زیست و آب و فاضلاب قرار گیرد.

خدمتگزاری با انرژی مضاعف

مصری نژاد در مورد غیبت چند روزه خود که شایعه برکناری وی را به دنبال داشت، افزود: به دلیل عمل جراحی و درمان بیماری، به ناچار مدتی در بیمارستان بستری و تحت درمان  بودم که عمل موفقیت آمیز بود که به زودی با انرژی مضاعف به خدمتگزاری خواهم پرداخت.

 

کد خبر 389930

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =