نشانه های توسعه اقتصادی در بازار سرمایه ایران مشهود است /  بورس تهران گلچین شرکت های بزرگ و سودآور

سفیر کره جنوبی به عنوان یکی از سخنرانان همایش بین المللی بازار سرمایه ایران در دومین روز کیش اینوکس ۲۰۱۷ به جذابیت های بازار سرمایه ایران اشاره کرد و گفت: بورس تهران گلچینی از شرکت های بزرگ و سودآور است، به همین دلیل کره جنوبی تمایل زیادی برای سرمایه گذاری در این بازار دارد.

 

کیم سیونگ هو، سفیر کره جنوبی در همایش بین المللی بازار سرمایه ایران از جذابیت این بازار برای کشورهای آسیایی به خصوص کره جنوبی سخن گفت.

کیم سیونگ هو، سفیر کره جنوبی به عنوان یکی از سخنرانان همایش بین المللی بازار سرمایه ایران در دومین روز کیش اینوکس 2017 به جذابیت های بازار سرمایه ایران اشاره کرد و گفت: بورس تهران گلچینی از شرکت های بزرگ و سودآور است، به همین دلیل کره جنوبی تمایل زیادی برای سرمایه گذاری در این بازار دارد.

وی در ادامه در خصوص صنایع موجود در بازار ایران اشاره داشت: بازار سرمایه ایران یک بازار به خصوص است که در آن از تمام صنایع موجود در اقتصاد ایران نماینده یا نمایندگانی وجود دارد. به همین دلیل می توان گفت این بازار برای تمام اقشار مختلف امکان سرمایه گذاری را ایجاد کرده است.

کیم سیونگ هو، با اشاره به حضور بازارهای موازی با بورس تهران در بازار سرمایه بیان داشت: این که همزمان با بورس تهران سه بازار دیگر نیز دارای فعالیت هستند و در آنها معامله صورت می گیرد نشان دهنده پویایی در قشر سرمایه گذار در این کشور است که این علامت خوبی برای یک اقتصاد رو به توسعه است.

وی در ادامه در خصوص بازار کره جنوبی به ادای توضیحاتی پرداخت و خاطرنشان کرد: بورس کره جنوبی پانزدهمین بورس بزرگ دنیا در 60 سال اخیر بوده است.

این مقام مسئول ارزش بازار کره جنوبی را در حدود 1.513 تریلیون وون کره جنوبی قلمداد کرده و افزود: تا پایان سال 2016 میلادی بورس کره جنوبی ارزش بازاری در حدود 1.513 تریلیون وون کره جنوبی داشت که با میانگین ارزش معاملات روزانه بالغ بر 7.8 تریلیون وون کره جنوبی در دو هزار و 131 سهم موجود در این بازار رقم خورده است.

بازار ترکیه آماده ادامه همکاری با بازار سرمایه ایران است

در ادامه، سفیر کشور ترکیه رضا هاکان تکین، ایران را یکی از قدیمی ترین شرکای تجاری ترکیه اعلام داشت و گفت: ایران با وجود چالش های سیاسی که از سوی غرب تحمیل شده است همچنان اقتصادی پابرجا دارد و این نشانه این است که پایه و اساس اقتصاد در این کشور محکم است و هنوز هم مردم ایران،  کشور خود را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: ایران به خوبی نشان داده که چالش های اقتصادی پدید آمده را به خوبی مدیریت می کند و با تجربه های خود می تواند از محدودیت های اعمال شده به نفع خود استفاده های اقتصادی ببرد.

هاکان تکین در ادامه گفت: همکاری بین دو کشور ایران و ترکیه بعد از دید و بازدید مقامات رسمی دولتی شکل دیگری به خود گرفت و حالا ترکیه، ایران را مقصد جدید سرمایه گذاری می داند و از لحاظ اقتصادی این کشور را یکی از اهداف آتی سرمایه گذاری برای خود ارزیابی کرده است.

سفیر ترکیه خاطرنشان ساخت: در گذشته همکاری هایی بین بورس استانبول و تهران صورت گرفته بود که ترکیه مفتخر است اعلام کند که مایل به ادامه همکاری ها با بازار سرمایه ایران است.

وی در پایان اعلام داشت: همکاری های اقتصادی میان بازار سرمایه ایران و ترکیه موجب ایجاد منافع برای هر دو کشور خواهد شد و اطمینان دارم بازار سرمایه ایران که مدیرانی جوان و تحصیلکرده دارد می تواند به راحتی از این فرصت استفاده کرده و موقعیت اقتصادی ایران را در منطقه توسعه دهد.  

کد خبر 389856

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =