کاهش سود برآوردی "شپاکسا" به دو دلیل

علی صفوی نژاد مدیر عامل شرکت پاکسان که به تازگی به این سمت انتصاب شده، در نامه توضیحات خود از کاهش ۱۹ درصدی سود برآوردی خبر داد و عنوان کرد که با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و کاهش حجم فروش، سود "شپاکسا" از ۸۳۰ ریال به ۶۶۹ ریال کاهش خواهد یافت.

مدیر عامل شرکت پاکسان طی نامه ارسالی روی سامانه کدال از کاهش حدود 19 درصدی سود برآوردی بر اساس عملکرد شش ماهه نخست سال مالی جاری خبر داد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، علی صفوی نژاد مدیر عامل شرکت پاکسان که به تازگی به این سمت انتصاب شده، در نامه توضیحات خود از کاهش 19 درصدی سود برآوردی خبر داد و عنوان  کرد که با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و کاهش حجم فروش، سود "شپاکسا" از 830 ریال به 669 ریال کاهش خواهد یافت. از این رو، با عنایت به اینکه محاسبات و تکمیل فرم های کدال زمانبر است، اطلاع رسانی در این خصوص از طریق نامه ارسالی انجام پذیرفته است.

بر اساس اطلاعات موجود، شرکت پاکسان با سرمایه 540 میلیارد ریال بر اساس عملکرد نیمه اول سال مالی منتهی به 30 آذر ماه 96 مبلغ 251 ریال سود محقق ساخته و 30 درصد از سود برآوردی 830 ریالی را پوشش داده است.

در این شرایط، در پی انتشار نامه شفاف سازی مذکور روند معاملات سهام شرکت پاکسان با افزایش فشار فروش سهام مواجه شد و "شپاکسا" طی روز جاری در درصد های منفی قیمت مجاز روزانه مورد معامله قرار می گیرد.

کد خبر 389648

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =