توضیحات مدیر عامل "تکمبا" پیرامون تعدیل با اهمیت سود

مدیر عامل شرکت کمباین سازی ایران که چندی پیش بودجه مالی بر اساس عملکرد سه ماهه نخست سال مالی ۹۶ را با تعدیل مثبت قابل توجه سود ارایه کرده بود، در خصوص تغییرات اطلاعات مالی شرکت در دوره عملکرد مذکور توضیح داد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، علی اصغر حمیدی فرد مدیر عامل شرکت کمباین سازی ایران در نامه توضیحاتش عنوان کرد که کل دستگاه کمباین قابل فروش برای سال مالی 96 تعداد 600 دستگاه است که در سه ماهه اول سال تعداد 182 دستگاه  معادل 30 درصد به فروش رفته است. علاوه بر این، باتوجه به اینکه پیش بینی می شود در 9 ماه اول سال تعداد 600 دستگاه مذکور تولید و طی سال به فروش برسد، افزایش پیش بینی در فروش مستلزم تغییر برنامه است که در حال حاضر چنین برنامه ای در دستور کار شرکت قرار ندارد.

این مقام مسئول به افزایش سود خالص سه ماهه اول سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته اشاره کرد و این امر را ناشی از افزایش مقدار فروش برشمرده است. ضمن اینکه در سه ماه اول سال جاری حاشیه سود ناخالص 26 درصد محاسبه می شود که نسبت به دوره مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش را نشان می دهد. از این رو، با لحاظ کردن افزایش قیمت ها در بخش مواد برای دوره 9 ماهه سال جاری سود ناخالص کل سال 96 در مقایسه با سه ماهه اول سال مذکور کاهش و به 22 درصد خواهد رسید.

حمیدی فرد در خاتمه تاکید کرد که هر چند عملکرد سه ماهه اول سال جاری نشان می دهد 70 درصد سود کل سال پوشش داده شده، اما به علت نوع تولیدات این شرکت که متاثر از فصل زراعی است، نمی تواند به طور مساوی برای سه دوره آینده سال پیش بینی کرد و از این رو، سود خالص تنها متاثر از تعداد فروش کمباین و سایر محصولات این مجموعه است.

کد خبر 389451

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =