وزیر پیشنهادی اقتصاد؛ خبری خوش برای بازار سرمایه

مروارید اسلامی ؛ هفته نامه بورس رئیس‌جمهور دولت دوازدهم، معاون وزیر اقتصاد و رئیس گمرک کل کشور در دولت یازدهم را به‌عنوان وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت جدید پیشنهاد کرد. مسعود کرباسیان که مسئولیت‌های مدیریتی متعددی را در کارنامه اجرایی دارد، نویدبخش بهبود اوضاع اقتصادی کشور در دوره مدیریت خود است. او که به ایجاد تغییر و تحول در گمرک و مدیریت موفق در بخش‌های مختلف شناخته شده است، برنامه خود برای وزارت اقتصاد را با تاکید بر اعتدال در اقتصاد، واگذاری اقتصاد به مردم، تحقق اقتصاد مقاومتی و جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی در جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید اعلام کرده که در آن توجه ویژه‌ای به بازار سرمایه شده است.

 اهداف و جهت‌گیری‌های کلان او برای بازار سرمایه و بدهی عبارتند از: افزایش شفافیت،‌ سرعت، کارایی و عمق بازار سرمایه و بدهی؛ حمایت از سهامداران خرد؛ افزایش ضریب نفوذ بازار سرمایه؛ جذب سرمایه‌گذاران خارجی به بازار سرمایه و بدهی ایران؛ ظرفیت‌سازی برای توسعه بازار سرمایه و تقویت نقش آن در تامین مالی بنگاه‌ها. مهمترین برنامه‌های وزیر پیشنهادی اقتصاد برای بازار سرمایه و بدهی نیز به این شرح است: توسعه کمی و کیفی ابزارها و نهادهای مالی در کنار بهبود نقش ارکان بازار سرمایه؛ بهبود نقدشوندگی در بازار سرمایه؛ ارتقای اثربخشی و کارایی نظام نظارتی سازمان؛ بین‌المللی شدن بازار سرمایه و حضور در بازارهای بین‌المللی؛‌ توسعه آموزش و فرهنگ سرمایه‌گذاری و بهبود نظام اطلاع‌رسانی در بازار سرمایه. حال و هوای بازار سرمایه نشان از استقبال اهالی آن از حضور مسعود کرباسیان در سمت وزیر اقتصاد دارد. هفته‌نامه بورس نظر خبرگان اقتصاد و بازار سرمایه را درمورد این وزیر پیشنهادی و نکاتی که باید از سوی او مورد توجه قرار گیرد،‌ جویا شده است.

  وزیر پیشنهادی اقتصاد؛ خبری خوش برای بازار سرمایه

  • مصطفی امیدقائمی ؛ مدیرعامل شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان

برنامه راهبردی خوبی از سوی آقای کرباسیان ارائه شده است. با توجه به سوابق اجرایی و مدیریتی ایشان، انتصابشان در رأس وزارت اقتصاد می‌تواند خبر خوبی برای بازار سرمایه باشد.خانواده کرباسیان از مدیران خوشنام بازار سرمایه هستند و با این بازار آشنایی کامل دارند و از تجارب صنعتی و سرمایه‌گذاری در این بازار برخوردارند و انتصاب ایشان در مقام وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌تواند به رونق و توسعه بازار سرمایه کمک کند.

کد خبر 389402

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =