"پارسان" ۴۶ درصد تعدیل مثبت سود اعلام کرد

گروه گسترش نفت و گاز پارسیان در پی واگذاری بلوک حدود هفت درصدی "مارون" از پرتفوی سرمایه گذاری خود تعدیل مثبت ۴۶ درصدی سود برآوردی را اعلام کرد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، هلدینگ پارسان که در آخرین بودجه بر اساس عملکرد 9 ماهه سال مالی منتهی به 31 شهریور ماه 96 سود 370 ریالی را برآورد کرده بود، پس از انجام معامله عرضه سهام تحت تملک خود در شرکت پتروشیمی مارون تعدیل مثبت 46 درصدی سود اعلام کرد. بدین ترتیب "پارسان" در اصلاحیه بودجه بر اساس عملکرد 9 ماهه سال مالی 96 سود 541 ریالی را پیش بینی کرد و در دوره مذکور مبلغ 291 ریال سود محقق ساخت.

بر اساس اطلاعات موجود، این مجموعه در گزارش جدیدش توضیح داده که در جلسه مجمع عمومي فوق العاده شرکت، افزايش سرمايه از مبلغ 40.500 ميليارد ریال به مبلغ 47.500 ميليارد ریال در اختيار هيئت مديره قرار گرفته است. با توجه به اينکه زمان برگزاري جلسه هيئت مديره در حال حاضر مشخص نیست، امکان تعيين اينکه افزايش سرمايه مذکور تا زمان برگزاري مجمع عمومي عادي سالانه سال مالي 96 به ثبت خواهد رسيد يا خير، وجود ندارد. بر این اساس، در حال حاضر اين پيش بيني با تعداد سهام فعلي شرکت منتشر شده و به محض تشکيل جلسه هيئت مديره در خصوص افزايش سرمايه و مشخص شدن زمان تقريبي ثبت افزايش سرمايه، در صورت لزوم بودجه اصلاحي از اين بابت انتشار خواهد يافت. همچنین طی چهارشنبه هفته گذشته ، تعداد 283.228.319 سهم از سهام شرکت پتروشيمي مارون از طريق بازار دوم فرابورس ايران با قيمت هر سهم 33.000 ریال به فروش رسيده و از اين بابت 8.034 ميليارد ریال سود شناسايي شده است.

کد خبر 389399

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =