واگذاری سهام  زیرمجموعه علت اصلی توقف نماد "ستران"

اکبر مجید پور مدیر عامل شرکت سیمان تهران در نامه توضیحاتش اعلام کرد که این مجموعه در نظر دارد تعداد ۱۳.۴۰۰.۰۰۰ سهم معادل ۶۷ درصد از سهام شرکت سیمان لوشان متعلق به گروه سیمان تهران را به طور یکجا و از طریق برگزاری مزایده عمومی واگذار کند.

نماد معاملاتی شرکت سیمان تهران در حالی در جریان معاملات روز جاری به منظور بررسی بیشتر اطلاعات متوقف شد که لحظاتی پیش مدیر عامل این مجموعه طی ارسال نامه شفاف سازی روی سامانه کدال از واگذاری بخشی از سهام یکی از زیرمجموعه های "ستران" خبر داد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، اکبر مجید پور مدیر عامل شرکت سیمان تهران در نامه توضیحاتش اعلام کرد که این مجموعه در نظر دارد تعداد 13.400.000 سهم معادل 67 درصد از سهام شرکت سیمان لوشان متعلق به گروه سیمان تهران را به طور یکجا و از طریق برگزاری مزایده عمومی واگذار کند.

این مقام مسئول اعلام کرد که بهای تمام شده سرمایه گذاری مذکور در دفاتر این شرکت بالغ بر 29.227.000.000 ریال و ارزش پایه نقدی سهام جهت واگذاری مبلغ 198.681.800.000 ریال برآورد می شود تبعات مثبت ناشی از آن در پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 96 این شرکت در نظر گرفته نشده است. بر این اساس، در صورت وجود متقاضی و انجام معامله مذکور سود و زیان مربوطه بر اساس استانداردهای حسابداری شناسایی می شود و اطلاع رسانی لازم خواهد شد.

همچنین متقاضیان تا تاریخ 23 مرداد ماه جاری می توانند آمادگی خود جهت خرید سهام شرکت سیمان لوشان را اعلام کنند.

کد خبر 389368

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =