نتایج پیگیری واگذاری بلوک ۱۵.۱۵ درصدی "فایرا"

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران از برنامه و پیگیری های این مجموعه در راستای فروش بلوک ۱۵.۱۵ درصدی سهام شرکت آلومینیوم ایران خبر داد و در پی آن "وتوصا" با تقاضای بیش از ۱۹ میلیونی خرید سهام مواجه شد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، رامین ربیعی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران طی نامه ای اعلام کرد که این مجموعه از پاییز سال 94 قصد واگذاری سهام الومینیوم ایران را از پرتفوی سرمایه گذاری خود داشته و در این راستا حتی آگهی عرضه عمومی سهام در آبان ماه همان سال را در سایت شرکت بورس منتشر کرده، اما به دلیل توقف نماد معاملاتی "فایرا" امکان انجام معامله در مقطع زمانی مورد نظر فراهم نشده است. در پی آن مدیریت شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران به طور جدی مراحل بازگشایی نماد شرکت آلومینیوم ایران و نیز بازاریابی فعالانه با متقاضیان بالقوه بلوک "فایرا" بوده است. در راستای همین امر و با حصوص اطمینان از نزدیک بودن زمان بازگشایی نماد "فایرا"، شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران در تاریخ سوم مرداد ماه جاری تفاهمنامه ای را با یک متقاضی بالقوه خرید بلوک سهام شرکت آلومینیوم ایران منعقد کرده است. در پی آن، شرکت متعهد می شود تا کل سهام تحت تملک خود معادل 15.15 درصد را طی آگهی مزایده یکجا و نقد با کلیه ضوابط و مقررات حاکم بر معاملات عمده در بورس عرضه کند.

این مقام مسئول بر این موضوع تاکید کرد که این تفاهنامه شامل هیچ گونه تعهد مبنی بر فروش سهام به طرف مورد تفاهم نیست و صرفاً تعهد بر عرضه عمومی بلوک سهام پس از بازگشایی نماد انجام شده و تضامین لازم به منظور حصول اطمینان از مشارکت طرف مقابل در فرایند مزایده عمومی دریافت شده است. بدیهی است با توجه به عدم مشخص بودن قیمت معامله عمده، آثار سود و زیانی پس از تحقق معامله مذکور قابل برآورد خواهد بود.

بر اساس اطلاعات موجود، در پی انتشار نامه مذکور "وتوصا" با افزایش تقاضا برای خرید سهام مواجه شد، انچنان که صف خرید 19 میلیونی در این نماد بدون عرضه به قوت خود باقی ماند.

 

کد خبر 389306

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =