سکون "بفجر" در تولید و فروش/ تعدیل منفی سود "شپدیس"

شرکت پتروشیمی فجر بودجه خود بر اساس عملکرد سه ماهه نخست سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۶ را با پوشش ۲۳ درصدی سود ارایه کرد و در کنار آن شرکت پتروشیمی پردیس نیز در دوره عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۶ تعدیل منفی ۳۵ درصدی سود را اعلام کرد.

شرکت های پتروشیمی فجر و پردیس پیش بینی درآمد هر سهم بر اساس آخرین دوره عملکرد سال مالی جاری را منتشر کردند.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، شرکت پتروشیمی فجر بودجه خود بر اساس عملکرد سه ماهه نخست سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 96 را با پوشش 23 درصدی سود ارایه کرد و در کنار آن شرکت پتروشیمی پردیس نیز در دوره عملکرد 9 ماهه سال مالی منتهی به 31 شهریور ماه 96 تعدیل منفی 35 درصدی سود را اعلام کرد.

بر اساس اطلاعات موجود، شرکت پتروشیمی فجر با سرمایه شش هزار و 500 میلیارد ریال در دوره عملکرد سه ماهه نخست سال مالی 96 مبلغ 260 ریال سود محقق کرد و 23 درصد از سود 1.121 ریالی را پوشش داد.

اطلاعات تولید و فروش این مجموعه در دوره عملکرد سه ماهه نخست سال مالی 96 نسبت به دوره مشابه سال گذشته تغییر حایز اهمیتی نیافته و تنها در دوره مورد بررسی مبلغ فروش "بفجر" حدود 9 درصد افزایش یافته است.

افزون بر آن، شرکت پتروشیمی پردیس نیز گزارش عملکرد 9 ماهه سال مالی 96 خود را در حالی با برآورد سود 722 ریالی منتشر کرده که این رقم نسبت به سود برآوردی 1.109 ریالی آن در آخرین گزارش منتشر شده "شپدیس" افت 35 درصدی داشته است. در این بین شرکت در دوره مورد بررسی با تحقق 488 ریال سود، حدود 68 درصد از بودجه را محقق کرده است.

شرکت پتروشیمی پردیس در توضیح اقلام در نظر گرفته شده در بودجه "شپدیس" عنوان کرده که در پيش بيني جديد نرخ فروش اوره 180دلار براي هر تن و نرخ فروش آمونياک 185دلار براي هر تن محاسبه شده و همچنین نرخ تسعير ارز هر دلار 37.500 ریال لحاظ شده است.

 

کد خبر 389246

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =