بازگشت ۷ شرکت پالایشگاهی به پرتفوی سهام عدالت

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: هیئت تطبیق مصوبات مصوبه دولت مبنی بر خروج ۷ شرکت پالایشگاهی از پرتفوی سهام عدالت را مغایر قانون اعلام کرد.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت وگو با خانه ملت، از بازگشت 7 شرکت پالایشگاهی به پرتفوی سهام عدالت خبر داده و گفت: هیئت تطبیق مصوبات با قوانین مصوبه دولت  مبنی بر خروج 7 شرکت پالایشگاهی از پرتفوی سهام عدالت را مغایر قانون اعلام کرد، که در همین راستا این 7 شرکت به سبد سهام عدالت باز می گردد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، در تشریح فرآیند بررسی خروج 7 شرکت پالایشگاهی از پرتفوی سهام عدالت در هیئت تطبیق مصوبات، افزود:بر اساس مکاتبه کمیسیون اقتصادی هیئت تطبیق مصوبات درباره این مصوبه ی دولت رای اولیه خود را صادر و به دولت اعلام کرد که اگر دولت که پس از این اگر دولت اعتراضی نمی کرد، برای رییس مجلس ارسال و ابلاغ می شد.

خروج ٧ شرکت از پرتفوی سهام عدالت رویه نادرست

پورابراهیمی با بیان اینکه دولت به نظر هیئت تطبیق مصوبات اعتراض کرده و نامه ای به هیئت تطبیق مصوبات ارسال کرده است، ادامه داد:کمیسیون اقتصادی نامه دولت را بررسی و مواردی که مغایر با قوانین و مقررات بوده را احصاء و به هیئت تطبیق ارسال کرد، که در این نشست نامه دولت و جوابیه کمیسیون اقتصادی بررسی و در نهایت با رای قاطع نظر کمیسیون اقتصادی تصویب شد.

وی یادآور شد: بر این اساس مصوبه هیئت دولت مبنی بر تغییر در پرتفوی سهام عدالت خلاف قانون و مقررات شناخته شد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خروج ٧ شرکت از پرتفوی سهام عدالت رویه نادرست و غلطی درکشور ایجاد می کرد، تصریح کرد: دولت با این رویه نشان می داد که می تواند هر اقدامی با پرتفوی سهام عدالت انجام دهد و هر شرکت توانمندی را خارج و هر شرکت غیرتوانمندی را به این پرتفو اضافه کند.

 

کد خبر 389222

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =