الگوريتم های آرمان به گروه معادن رسيد

مدیرعامل تامین سرمایه آرمان از آغاز فعالیت صندوق بازار گردانی معادن و فلزات آرمان خبر داده و گفت: این صندوق ها با توجه به مزیت هایی مانند معافیت از پرداخت مالیات و تخفیف ۸۰ درصدی در کارمزد معاملات بهترین ابزار حمایتی سهامداران عمده از سهام های شرکت های زیر مجموعه است.

به گزارش بورس آنلاین؛ محمودرضا خواجه نصیری بااعلام اینکه ارزش بازار شركت هاي تحت  بازار گردانی  آرمان از ٣٢هزار ميليارد تومان گذشت، اظهارداشت : ورود به عرصه بازارگردانی سهام از طریق مشارکت در تاسیس صندوق های بازار گردانی یکی از تصمیمات راهبردی تامین سرمایه آرمان است که در کنار بازارگردانی اوراق بدهی و صندوق های قابل معامله در بورس و فرابورس این شرکت  به یکی از بزرگترین بازار گردانان بازار سرمایه تبدیل کرده است.
وی  افزود: در حال حاضر تعداد سهام شرکت های تحت بازار گردانی تامین سرمایه آرمان به 17 سهم رسیده که این تعداد با آغاز فعالیت صندوق های جدید و افزودن سهام شرکت ها به صندوق های موجود رو به افزایش است ، نكته قابل توجه در اين خصوص اين است كه کلیه معاملات صندوق های بازار گردانی تحت مدیریت تامین سرمایه آرمان از طریق معاملات الگوریتمی صورت می پذیرد.
خواجه نصیری خاطرنشان کرد: در حال حاضر منابع بسیار خوبی بالغ بر 6  هزار میلیارد ریال در صندوق های بازار گردانی وجود دارد که اثر چندانی در بازار سهام ندارند که علت اصلی این امر نداشتن استراتژی مناسب معاملاتی برای این صندوق ها  از ابتدای فعالیت آنها است .
به گفته وی بازنگری در استراتژی های معاملاتی و استفاده از ابزار های نوین معاملاتی مانند الگوریتم ها می تواند نقش اثرگذارتری را برای این صندوق ها در بازار تعریف کند.

 

کد خبر 389206

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =