زمان بهره برداری از طرح های توسعه "فنورد" و برنامه افزایش سرمایه

مدیرعامل شرکت نورد و قطعات فولادی در گفت و گو با سایت خبری تحلیلی بورس ۷؛ به تشریح وضعیت این مجموعه پرداخته ؛ اظهار داشت: در سال های اخیر هم روند سودآوری شرکت رو به رشد بوده و هم قیمت سهم، صعودی بوده است.

نماد معاملاتی شرکت نورد و قطعات فولادی صبح امروز با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شد. این شرکت در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۶ به ازای هر سهم ۳۸۷ ریال سود محقق کرده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۱۵۳ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت نورد و قطعات فولادی در تشریح وضعیت این مجموعه اظهار داشت: در سال های اخیر هم روند سودآوری شرکت رو به رشد بوده و هم قیمت سهم، صعودی بوده است.

تقی شهرستانی اضافه کرد: در چهار سال گذشته، به سبب سیاست حفظ نقدینگی، تقسیم سود حداقلی در دستور کار این شرکت بوده است. با همین سیاست، سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد تومانی جهت توسعه فعالیت های شرکت صورت گرفت و طرح توسعه ذوب از ابتدای امسال وارد مدار تولید شد. این طرح علاوه بر افزایش سودآوری شرکت، زمینه اشتغال ۵۰ نفر را نیز فراهم آورد.

وی تصریح کرد: همچنین طرح توسعه واحد ریخته گری در دست بررسی است؛ چند صنعتگر هندی نیز از کارخانه بازدید کرده و پیشنهاداتی مطرح کرده اند و سرمایه مورد نیاز جهت اجرای این طرح، حداقل ۱۰ میلیارد تومان برآورد می شود.

مدیرعامل "فنورد" خاطرنشان کرد: با توجه به ارزش روز دارایی های شرکت و نیز وضعیت تولید و فروش، معتقدم "فنورد" در حال حاضر کمتر از ارزش ذاتی خود روی تابلو بورس معامله می شود.

گفتنی است شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در بودجه مالی سال  ۹۶ خود با سرمایه ۱۴۴ میلیارد ریالی به ازای هر سهم ۳۶۶ ریال سود پیش بینی کرده است.

کد خبر 389114

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =