درخشش "فولاد" در سال ۹۵ و توقف نماد به دلیل تعدیل درآمد هر سهم

براساس گزارش، شرکت فولاد مبارکه اولین پیش بینی سال مالی اسفند ۹۵ را با سود ۱۱۹ ریالی هر سهم اعلام کرده بود اما در پایان دوره قادر به پوشش ۲۲۷ درصدی شده است.

عملکرد ۱۲ ماه سال گذشته شرکت فولاد مبارکه که با سرمایه ۷.۵ هزار میلیارد تومانی بزرگترین شرکت بازار سهام است با پوشش ۱۶۴ درصدی سود همراه شد.

بر اساس این گزارش، شرکت فولاد مبارکه که با سرمایه 7.5 هزار میلیارد تومانی بزرگترین شرکت بازار سهام به شمار می آورد و ماه آینده مجمع سالانه را برگزار خواهد کرد، عصر دیروز صورت های مالی مربوط به اسفند 95 را در کدال منتشر کرد که با پوشش 164 درصدی همراه شده است.

به این ترتیب در گزارش حسابرسی نشده "فولاد"، برای هر سهم 270 ریال سود محقق شده درحالی که تا پیش از این سود هر سهم آن 165 ریال پیش بینی شده بود.

براساس گزارش، شرکت فولاد مبارکه اولین پیش بینی سال مالی اسفند 95 را با سود 119 ریالی هر سهم اعلام کرده بود اما در پایان دوره قادر به پوشش 227 درصدی شده است.

جزییات این رویداد نشان می دهد شرکت به لحاظ سود عملیاتی نسبت به دوره مشابه قبل در این دوره با افزایش 29 درصدی و به لحاظ سود خالص با 155 درصد افزایش روبرو شده و طی سال گذشته ، فولاد مبارکه با تولید 6071 هزار تن و فروش 6200 هزار تن با رشد به میزان 9 و 18 درصدی تولید و فروش را ثبت کرده است.

شایان ذکر است، در دقایق ابتدایی معاملات روز جاری در پی اعلام تعدیل مثبت سود "فولاد" نماد معاملاتی آن متوقف شد.

 

کد خبر 389075

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =