بازگشایی نماد چهار شرکت بورسی به شرط رفع ابهام

ابهام در اطلاعات شرکت های سایپا، بانک صادرات، ماشین سازی اراک و آلومینیوم ایران مانع از بازگشایی نماد آنها در بازار سهام شده است.

علی بیگ زاده، رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این مطلب درباره ادامه توقف نماد معاملاتی شرکت سایپا گفت: اختلاف بین آمار قبلی

شرکت در خصوص میزان فروش با آمار فعلی، عامل ادامه توقف این نماد است که از شرکت بیان دلایل کاهش مقدار فروش و در عین حال افزایش سود درخواست شده است.

وی درباره ادامه توقف نماد بانک صادرات اظهار داشت: بازگشایی بانک صادرات منوط به ارسال اطلاعات حسابرسی شده 12 ماهه 95 است. چراکه میزان تحقق و پوشش 9 ماهه شرکت اندک بوده است.

بیگ زاده درباره دلایل ادامه توقف نماد "فاراک" نیز گفت: شرکت ماشین سازی اراک سود خود را به میزان قابل اهمیتی کاهش داده که پیگیر دلایل آن از شرکت هستیم.

این مقام مسئول درباره توقف دو ساله نماد "فایرا" اظهار داشت: شرکت آلومینیوم ایران در آخرین اطلاعات ارائه شده مبادرت به برگشت ذخیره آلایندگی کرده که این موضوع در اطلاعات شش ماهه حسابرسی شده نیز توسط حسابرس مطرح شده بود به همین دلیل مقرر شده شرکت صورت مالی 12 ماهه 95 را منتشر کند و بعد از برگزاری مجمع و تصویب صورت های مالی شرایط بازگشایی شرکت فراهم شود.

کد خبر 389028

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =