سرعت بخشی به خدمات ثبتی مورد نیاز بازار سرمایه

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : سرعت‌ ارائه خدمات ثبتی مورد نیاز بازار سرمایه با همکاری‌ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزایش می یابد.

در نشست مشترکی که با حضور محمدی  رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و تویسرکانی رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد، طرفین بر همکاری مستمر دو نهاد برای تحقق برنامه ‌ها و اهداف مشترک تفاهم کردند.
در نشست مشترک مسئولان سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، راهکارهای سرعت‌ بخشی به خدمات ثبتی مورد نیاز بازار سرمایه و تبادل اطلاعات فی مابین دو نهاد حاکمیتی بررسی شد.
در این نشست، ابتدا دکتر شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن تشکر از همکاری ‌های سازنده و مستمر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به زمینه های همکاری های بیشتر اشاره کرد و گفت: بهبود خدمت رسانی دو مجموعه و تسریع در انجام وظایف قانونی در حوزه‌ زیرساخت‌ های ارتباطی از اولویت ‌ها و زمینه‌ های مشترک همکاری دو سازمان است.
وی درباره دیگر زمینه های همکاری افزود: اجرای تکالیف قانونی سازمان بورس از جمله نحوه اجرای سیاست‌ های کلی اصل چهل و چهارم، تسهیل فرآیند تأسیس شرکت ‌ها و دارائی های مرتبط با مالکیت معنوی، فکری و معاملات آن‌ ها از دیگر زمینه های همکاری های مشترک طرفین است، البته در حوزه ‌های عملیاتی و اداری نیز بایستی برای تسهیل و تسریع در ثبت و آگهی صورت ‌جلسات تعاملات به نحو مطلوب صورت پذیرد.
به گفته دبیر شورای عالی بورس همکاری نزدیک ‌تر و سریع‌ تر دو نهاد در مورد اجرای احکام داوری و انضابطی بازار سرمایه از دیگر زمینه های تعامل طرفین خواهد بود.
وی ادامه داد: در جهت ارتقای خدمت‌ رسانی و انجام تکالیف قانونی می بایست دوره ‌های مشترک آموزشی و تبادل تجربیات سازمان بورس با مجموعه ‌های ثبتی قوه قضائیه طراحی شود.
در این نشست، احمد تویسرکانی ضمن استقبال از ابتکارات و پیشنهادات رییس سازمان بورس گفت: همکاری ها و خدمات مورد درخواست سازمان بورس جنبه های مختلفی دارد که بیشتر موضوعات از طریق تشکیل کار گروه مشترک قابل پیگیری است.
وی با تأکید بر اینکه دو نهاد در جهت بهبود فضای کسب و کار و تسریع در ارائه خدمات همکاری بیشتری خواهند کرد، گفت: رعایت قوانین و مقررات بورس در مزایده ها و اجرای احکام در کنار رفع مشکل ثبت شرکت ها و همچنین صندوق های سرمایه گذاری به طور قطع مورد نظر این سازمان است.
این مقام مسئول ضمن پیشنهاد تشکیل کار گروه تخصصی مشترک با هدف پیگیری تفاهمات جلسات، تصریح کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای پیشبرد اهداف و زمینه ‌های همکاری مشترک مبنی بر تسهیل و تسریع فرآیند خدمات ثبتی به فعالان بازار سرمایه، آمادگی کامل دارد.
در ادامه این نشست جعفر جمالی مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و معاون حقوقی، ضمن تشریح برنامه ‌های سازمان، افزایش شفافیت را اولویت دانست و گفت: ارتقاء سلامت بازار سرمایه، تسریع در خدمات مربوط به دارایی‌ های فکری، ثبت صورت ‌جلسات مجامع، تبادل اطلاعات فی مابین در سازمان و رعایت قوانین و مقررات بازار سرمایه در اجرای موارد ثبتی خواسته اصلی است.
همچنین، انجم ‌شعاع، معاون امور اسناد سازمان ثبت، با ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در زمینه بهبود زیر ساخت ‌های مرتبط با حوزه فن‌آوری اطلاعات و نیز تسهیل و به روز رسانی قوانین و مقررات در رویه ‌های ثبتی، ارتباط با بورس را از اولویت‌ های سازمان ثبت اسناد و املاک برشمرد و برای اجرای تفاهم نامه ها خواستار برگزاری کار گروه مشترک شد.
در پایان این نشست مرتضی ادب، رئیس ثبت شرکت ‌ها و موسسات غیرتجاری نیز با اشاره به سابقه همکاری سازنده و مثبت شرکت‌ ها و سازمان بورس با سازمان ثبت، بر تبادل اطلاعات و تسهیل و تسریع در ارائه هر چه بهتر و بیشتر خدمات ثبتی به فعالان بازار سرمایه تأکید کرد.

 

کد خبر 388995

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =