طراحی و تولید پلتفرم، گام بزرگ صنعت خودروسازی

دبیر انجمن خودرو سازان ایران گفت: با پلتفرم جدید شرکت ایران خودرو، آینده روشنی برای صنعت خودروسازی رقم می خورد و می تواند خودروهای قدیمی را به تدریج خارج کند.

احمد نعمت‌بخش در خصوص کنسرسیوم تولید پلتفرم شرکت ایران خودرو اظهار داشت: یکی از حلقه‌های مفقوده در خودروساز شدن کامل یک کشور، طراحی و تولید پلتفرم است که با این قرارداد 10 جانبه که با حضور شرکت‌های خارجی و دانشگاه‌های داخلی انجام شد توانستیم گام بزرگی در صنعت خودروسازی برداریم.

وی ادامه داد: با راه اندازی این پلتفرم، ایران خودرو توانایی عرضه خودروهای گوناگون را دارد. ضمن آن که از همان ابتدا قطعه‌سازان در این پروژه حضور دارند و از نظر فنی در ساخت قطعاتی همچون اکسل، گیربکس، جعبه دنده، موتور  و سایر قطعات مشارکت خواهند کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: در این بین قطعه ‌سازان اگر از لحاظ کیفیت و یا فناوری نتوانند نیازهای پلتفرم را تامین کنند، می‌توانند با مشارکت با یک قطعه ‌ساز خارجی کیفیت و استاندارد های لازم را کسب کنند که این امر امکان خوبی برای صنایع قطعه‌سازی کشور است.

نعمت‌بخش افزود: اتاق‌های مختلفی بر روی سگمنت‌های مختلف نصب خواهد شد و این پلتفرم می‌تواند آینده روشنی برای صنعت خودروسازی کشور رقم بزند و خودروهای قدیمی را به تدریج خارج کند.

وی تصریح کرد: می‌توانیم این اتفاق را یکی از ثمره‌های برجام بنامیم زیرا تا پیش از این به دلیل اعمال تحریم‌ها نمی‌توانستیم در هیچ مناقصه و قراردادی در بازارهای بین المللی شرکت کنیم و می‌توان گفت صنعت خودروسازی یکی از اولین‌ صنعت‌هایی است که توانست از توافق هسته‌ای بهره ببرد.

 

کد خبر 388947

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =