دلایل پوشش نامناسب سود/سهامداران نگران نباشند

مدیرعامل شرکت سیلام در خصوص پوشش نامناسب سود برآوردی این مجموعه طی عملکرد سه ماهه نخست سال مالی جاری توضیح داد و اظهار امیدواری کرد که شرکت در دوره های میاندوره ای بعدی سود برآوردی را به طور کامل پوشش خواهد داد.

به گزارش بورس آنلاین، شرکت سیلام با سرمایه بیش از 412 میلیارد ریال بودجه سال مالی منتهی به 30 دی ماه 96 بر اساس عملکرد سه ماهه نخست همان سال را با تحقق زیان 91 ریالی ارایه کرد و این  در حالی است که "سیلام" برای سال مالی جاری سود 30 ریالی را برآورد کرده است. این مجموعه فعال در گروه سیمان کاهش 18 درصدی مقدار تولید و در مقابل افزایش 23 درصدی مقدار فروش و رشد 26 درصدی درآمد حاصل از فروش محصولات تولیدی را در کارنامه عملکرد سه ماهه اول سال مالی 96 به ثبت رسانده است.

بر اساس طالاعات موجود، مجتبی فرونچی در نامه شفاف سازی منتشر شده روی سامانه کدال اعلام کرده که به دلیل تقارن دوماهه اول دوره مالی این شرکت با ماه های زمستان و صعب العبور بودن جاده های کوهستانی ایلام جهت انتقال سیمان و همچنین عدم بارگیری و حمل سیمان و نیز با توجه به تعطیلات 15 روزه عید نوروز، عملا فروش شرکت به طور چشمگیری کاهش یافته است. در عین حال این مقام مسئول اعلام کرده طبق پیش بینی های به عمل آمده از اردیبهشت ماه سال جاری با توجه به فرارسیدن فصل کاری و متعاقب آن افزایش تقاضای بازار، فروش این شرکت به روال عادی باز می گردد و امیدواریم سود برآوردی برای سال مالی 96 در دوره های میاندوره ای بعدی محقق  شود.

کد خبر 388933

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =