ساخت نخستین مجتمع پتروشیمی مشترک ایران و اروپا / تولید دو محصول پلیمری جدید

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس از توافق سه میلیارد یورویی با یک شرکت اروپایی برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی در عسلویه با هدف تولید دو محصول پلیمری جدید خبر داد.

عادل نژادسلیم  از برنامه ریزی تولید دو محصول پلیمری جدید برای نخستین بار در تاریخ صنعت پتروشیمی ایران خبر داد و گفت: این محصولات پلیمری زنجیره محصولی بوده که در ایران تاکنون تولید نشده و در سطح صنایع پتروشیمی جهان هم انحصاری است.

وی افزود: تفاهم‌نامه ساخت مجتمع جدید پتروشیمی در عسلویه با یک شرکت اروپایی با هدف تولید این دو محصول خاص پلیمری امضا شده است.

این مقام مسئول با بیان این که در شرایط فعلی روند اجرای این طرح مشترک پتروشیمی در مرحله مطالعات امکان سنجی است، اظهار داشت: با نهایی شدن مذاکرات، به‌زودی جزئیات بیشتری از نوع مشارکت با طرف اروپایی، ظرفیت تولید و ... اعلام خواهد شد.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس درباره حجم سرمایه گذاری مشترک برای ساخت این مجتمع پتروشیمی نیز توضیح داد و گفت: پیش بینی می‌شود حداقل سه میلیارد یورو برای طراحی، ساخت و بهره برداری این طرح پتروشیمی سرمایه گذاری مشترک انجام شود.

نژادسلیم با اشاره به این که یک سرمایه گذاری 1.5 تا دو میلیارد یورویی نیز برای دو پروژه دیگر در صنعت پتروشیمی پیش بینی شده، یادآور شد: در مجموع حدود پنج میلیارد یورو در این سه طرح جدید پتروشیمی سرمایه گذاری خواهد شد.

 

 

کد خبر 388921

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =