دلایل رشد ۵۷ درصدی سود "مفاخر" در سال ۹۵

مدیر عامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی طی ارسال نامه ای روی سامانه کدال دلایل تعدیل مثبت ۵۷ درصدی سود "مفاخر" در سال مالی ۹۵ را توضیح داد.

به گزارش بورس آنلاین، این مجموعه فعال در گروه فناوری اطلاعات در حالی که دردوره 9 ماهه سال مالی 95 سود 142 ریالی برآورد کرده بود، در گزارش عملکرد 12 ماهه همان سال سود 277 ریالی محقق ساخته است. بر این اساس، "مفاخر" در پایان فعالیت 12 ماهه سال مالی 95 تعدیل مثبت 57 درصدی سود را برای سهامدارانش به ارمغان آورده است. در این بین پرویز مقدسی، مدیر عامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی دلایل تغییر سودآوری را در چند بند توضیح داد.

این مقام مسئول در نامه مذکور کاهش بهای تمام شده محصولات تولیدی ناشی از افت فروش تجهیزات و خدمات، افزایش سرفصل سایر درآمدهای عملیاتی و غیر عملیاتی و در نهایت رشد درآمدهای حاصل از سرمایه گذاری ها ناشی از افزایش سود نقدی تقسیمی شرکت های موجود در پرتفوی سرمایه گذاری را از جمله دلایل رشد سودآوری "مفاخر" در سال گذشته اعلام کرد. همچنین مذاکره با اداره امور مالیاتی در خصوص مالیات بر درآمد و صفر شدن مالیات ناشی از زیان سنوات گذشته را از جمله سایر دلایل برشمرد.

کد خبر 388920

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =