بلوک "فلامی" روی میز فروش ماند

با آنکه مقرر شده بود در جریان معاملات روز جاری بلوک ۶.۱۴ درصدی شرکت لامیران از پرتفوی سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری ملی ایران به قیمت پایه هر سهم ۴۵۰ تومان به طور یکجا و نقد در بازار دوم بورس تهران واگذار شودکه روی میز فروش باقی ماند و این معامله بلوکی انجام نشد.

به گزارش بورس آنلاین، سرمایه گذاری ملی ایران درنظر داشت سه میلیون و 689 هزار و 86 سهم غیر مدیریتی شرکت لامیران را به قیمت پایه هر سهم 450 تومان به خریدار عرضه کند اما این معامله بلوکی  به دلیل تفاوت قیمت عرضه و قیمت اعلام شده با تقاضای سهامدار عمده لغو شد.

اخبار های شنیده حاکی است که شرکت پخش قاسم ایران با فروش هفت میلیارد تومانی، خریدار عمده "فلامی" است. شرکتی که در مقابل ارزش 20 میلیارد و 657 میلیون تومانی دارایی ها با بدهی حدود 11 میلیارد تومانی روبرو است.

در ترکیب سهامداران شرکت لامیران با سرمایه شش میلیارد تومانی مجموعه هایی همچون سرمایه گذاری صنایع ایران با مالکیت 15.2 درصدی، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با 8.5 درصد ، سرمایه گذاری ملی ایران با 6.14 درصد و شرکت تولیدی پلی اوره تان ایران با شش درصد سهام و 13 شخص حقیقی بالای یک درصد سهام حضور دارد.

 با توجه به تفاوت قیمت پایه معامله بلوکی "فلامی" و قیمت سهام شرکت روی تابلوی اصلی معاملات، سهام شرکت لامیران طی روزهای گذشته به دلیل معامله بلوکی مذکور با افزایش تقاضا برای خرید سهام و تشکیل صف خرید مواجه شده و از چهارشنبه هفته گذشته روند صعودی را سپری می‌کند. آنچنان که طی چهار روز معاملاتی گذشته قیمت سهام مجموعه مذکور از محدوده قیمتی 400 تومان به 417 تومان افزایش یافته و امروز نیز فعالان بازار سرمایه شاهد افزایش تقاضای خرید سهام در نماد "فلامی" بودند.

 

کد خبر 388846

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =