۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
برترین شرکت های بورسی معرفی شد

اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار با انتشار اطلاعیه‌ای در کدال، معیار و امتیاز رتبه ‌بندی کلیه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار و نیز اطلاع‌رسانی ناشران بر اساس وضعیت اطلاع‌رسانی آنها از نظر قابلیت اتکاء و به‌موقع بودن ارسال اطلاعات را اعلام کرد.

معیار به ‌موقع بودن بر اساس زمان ارسال اطلاعات توسط شرکت در مقاطع تعیین‌شده در دستورالعمل افشای اطلاعات و با لحاظ کردن میزان تاخیر در ارسال اطلاعات در این گزارش مورد محاسبه قرار گرفته است.

در این بین، میزان نوسانات و تغییرات در پیش‌بینی‌ های ارسالی و نیز تفاوت‌ های میان مبالغ پیش‌ بینی شده و عملکرد واقعی حسابرسی شده معیار قابلیت اتکاء در این محاسبات است.بر اساس معیارهای منتشر شده توسط اداره نظارت بر ناشران بورسی، از میان 301 شرکت مورد بررسی رتبه ‌های اول تا سوم از لحاظ به موقع بودن و قابلیت اتکاء اطلاعات ارسالی به شرکت های بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کوی، داروسازی زهراوی و نیرو ترانس اختصاص یافت.

همچنین شرکت های پتروشیمی مبین، خدمات انفورماتیک، تولید مواد اولیه داروپخش، ایران دارو، داروسازی امین، شهد و  تجارت الکترونیک پارسیان رتبه‌های چهارم تا دهم را به خود اختصاص دادند.

شرکت های کاشی نیلو، سیمان کارون، بانک پاسارگاد، تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی، کاشی و سرامیک حافظ، بانک ملت، بانک پارسیان، پالایش نفت تبریز، پلی اکریل ایران، کنتورسازی ایران، بانک صادرات و آلومراد شرکت های انتهایی جدول بودند. شرکت های هلدینگ سرمایه گذاری صنعت نفت، گروه داوریی سبحان، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی، سرمایه گذاری البرز و سرمایه گذاری آتیه دماوند رتبه های اول تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

این در حالی است که، در میان شرکت های سرمایه گذاری، سرمایه گذاری بهمن، سرمایه گذاری توسعه ملی، سرمایه گذاری سپه، سرمایه گذاری توسعه صنعتی بهشهر و سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران رتبه نخست تا پنجم را از آن خود کردند.

 رتبه‌بندی شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس ، براساس امتیاز کسب‌شده از نظر کیفیت افشا واطلاع‌رسانی مناسب برای دوره دوازده‌ماهه منتهی به 30 اسفند 95 به همراه اطلاعات مقایسه‌ای دوره دوازده‌ماهه منتهی به 30 آذر 95 اعلام شده است.

 

 

کد خبر 388769

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =