شرایط بازگشایی نمادها در تابلوی جدید فرابورس اعلام شد

مدیر عملیات بازار و اعضا فرابورس با اعلام توقف دیروز همه نمادهای بازار پایه، زمان و شرایط بازگشایی مجدد در تابلوی جدید را تشریح کرد.

افسانه اروجی در خصوص توقف دیروز همه نمادهای بازار پایه گفت: تا پیش از آغاز رسمی معاملات در تابلو پایه «ب»،  تمام نمادهای بازار پایه اعم از عادی و توافقی متوقف شدند تا دوشنبه هفته آینده 23 اسفند در تابلو پایه «ب» بازگشایی شوند.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعیه‌ اخیر کدال در خصوص طبقه‌بندی شرکت‌ها در تابلوهای پایه الف، ب و ج بازار پایه فرابورس، به غیر از تشکل‌های خودانتظام و نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس که به تابلوی پایه الف می‌روند، باقی شرکت‌ها در تابلوی پایه ب بازگشایی می‌شوند.

این مقام مسئول در خصوص برخی متغیرها که موجب انتقال شرکت‌ها به تابلو پایه ب می‌شوند گفت: طی 6 ماه (تا پایان مرداد 96 ) به شرکت‌هایی که در تابلو پایه ب بازگشایی می‌شوند فرصت داده شده تا مواردی چون نوع اظهار نظر حسابرس، تعداد دفعات عدم ارائه صورت‌های مالی و مجموع روزهای تاخیر در ارائه صورت‌های مالی را بر اساس مفاد موجود در «دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان» رعایت کنند در غیر این صورت به تابلو پایه ج منتقل خواهند شد.

اروجی به چند پیش شرط در خصوص بازگشایی نمادهای بازار پایه در هفته آینده اشاره کرد و گفت: تمامی نمادها با قیمت پایانی روز توقف نماد و با دامنه نوسان روزانه قیمت 10 درصدی بازگشایی می‌شوند. همچنین محدودیت حجمی که عبارت است از حداکثر تعداد اوراق بهاداری که طی هر سفارش در سامانه معاملات وارد می‌شود برای تمامی این نمادها تعداد 50 هزار سهم در نظر گرفته شده است.

وی نحوه انجام معاملات در تابلوی «پایه ب» را مشابه با سازوکار معاملات در بازار پایه عادی فعلی اعلام کرد و گفت: معاملات این بازار به صورت عادی و با انجام دو مرحله حراج ناپیوسته با دامنه نوسان روزانه قیمت به میزان 10 درصد انجام می‌شود و معاملات در فواصل بین دو حراج به صورت حراج پیوسته در دامنه نوسان قیمت به میزان 10 درصد خواهد بود.

اروجی افزود: به این ترتیب شروع معاملات تابلوی «پایه ب» در دوشنبه هفته آینده به این صورت خواهد بود که از ساعت 8:30 تا 9 صبح مرحله پیش‌گشایش با دامنه نوسان قیمتی حداکثر 10 درصدی، راس ساعت 9 مرحله گشایش به روش حراج ناپیوسته صورت می‌گیرد. مرحله حراج نیز پیوسته از ساعت 9 تا 12 و مرحله پیش‌گشایش نیز از ساعت 12 تا 12:30 خواهد بود. مرحله گشایش به روش حراج ناپیوسته نیز راس ساعت 12:30 انجام می‌شود.

کد خبر 388716

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =