مردم سهام عدالت خود را نفروشند

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ارزش کل داراییهای زیرمجموعه سهام عدالت ۵۵ هزار میلیارد تومان است گفت: امروز ۵۰ میلیون ایرانی این دارایی عظیم را از دولت جدا کرده و به مالکیت خود در می‌آورند.

اسحاق جهانگیری در آیین طرح ساماندهی سهام عدالت که امروز برگزار شد با اشاره به این موضوع که بعد از شروع واگذاری سهام عدالت افراد زیادی به مردم برای خرید سهام عدالت آنها مراجعه خواهند کرد گفت: مردم به هیچ عنوان زیر بار فروش سهام عدالت خود نروند چرا که 60 بنگاه اصلی طرح سهام عدالت از بزرگترین و بهترین بنگاههای تولیدی کشور هستند و در آینده سود زیادی را برای سهامداران به همراه خواهند آورد.

وی تاکید کرد: خرید و فروش، دریافت سود و دخالت در تصمیم‌گیری هیئت مدیره بنگاههای زیرمجموعه از حقوقی است که برای سهامداران طرح سهام عدالت در سلال96 محقق خواهد شد.

به گفته جهانگیری، رئیس جمهور دستور مستقیمی را برای ساماندهی سهام عدالت به وزارت اقتصاد داده بود امروز سامانه این طرح مورد بهره‌برداری قرار گرفت البته برای برطرف شدن برخی مشکلات باقی مانده در خصوص سهام عدالت به مجوزهایی نیاز داریم که با عنایت رهبری این موضوع نیز برطرف خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مسئولیت سازمان بورس بعد از ورود 50 میلیون سهامدار جدید به فضای بورس تاکید کرد: سهام عدالت فرصت جدیدی را برای بورس اوراق بهادار فراهم کرده این سازمان باید آموزشهای لازم را برای گروه‌های جدیدی که از این پس به عرصه سهامداری وارد می‌شوند در نظر بگیرد.

به گفته جهانگیری یکی از سیاست‌های قطعی مندرج در اصل 44 قانون اساسی حمایت و توسعه بخش تعاونی است چرا که این بخش مستقیما متکی به مردم است بنابراین حمایت از این بخش به صورت جدی در دستور کار دولت قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه ارزش کل داراییهای زیرمجموعه سهام عدالت 55 هزار میلیارد تومان است گفت: امروز 50 میلیون ایرانی این دارایی عظیم را از دولت جدا کرده و به مالکیت خود در می‌آورند. البته تا سال 96 با سوددهی که این شرکت‌ها خواهند داشت دارایی مذکور به 100 هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

کد خبر 388709

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =