صورت‌حساب ۴۹ میلیون دارنده سهام عدالت از امروز صادر می شود

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: از امروز۱۷ اسفند صورت حساب مشمولان سهام عدالت از درگاه اینترنتی این سازمان اعلام می‌شود.

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی تاکید داشت : برای 49 میلیون و 226 هزار و 193 نفر صورتحساب سهام عدالت تهیه شده و به آنان اعلام می شود چقدر سود به سهام آنان تعلق می گیرد.وی گفت: از ابتدای سال آینده و با برگزاری مجمع عمومی شرکت ها سود سهام عدالت به جای واریز به خزانه میان مشمولان تقسیم می شود.

پوری حسینی اضافه کرد: با ارائه این صورت‌حساب سهامداران متوجه می شوند چه میزان از سهام آنها از محل سود سهام آزاد شده و به آنها تعلق می‌گیرد.وی گفت: با توجه به زمان برگزاری مجامع عمومی شرکت ها سود سهام از انتهای تیر تا اسفند سال 96 محاسبه و سازمان خصوصی سازی میان مشمولان سهام عدالت توزیع می کند.

پوری حسینی افزود: در چهار سال گذشته بیشترین سودی که مجامع عمومی شرکت ها اعلام کرده اند هفت هزار میلیارد تومان برای شرکت های سرمایه پذیر و کمترین آن چهار هزار میلیارد تومان بوده است.وی گفت: کسی که سال 94 مشمول سهام عدالت شده است، همان میزان سود می‌برد که سهامداران سال 85 سود می گیرند.

پوری حسینی با بیان اینکه 18 گروه برای سهام عدالت نام نویسی شده اند افزود: گناه گروه هایی مانند کارگران فصلی ساختمان که دیر شناسایی شده اند چیست که نباید مانند سهامداران سال 85 سود دریافت کنند؟

وی گفت: هزار و 384 میلیارد تومان در سه سال نخست اجرای طرح سهام عدالت میان سهامداران سود تقسیم شد.60 شرکت سرمایه پذیر در طرح سهام عدالت حضور دارد که 25 شرکت آن غیر بورسی است اما اگر بخواهیم موارد غیرقانونی را در موضوع سهام عدالت اصلاح کنیم به هم ریختگی بسیاری ایجاد می شود. بنابراین با مسامحه از کنار اینگونه موارد عبور کرده ایم.

پوری حسینی افزود: قرار نیست از 49 میلیون نفر مشمول سهام عدالت کسی را محروم کنیم. سود 60 شرکت طرح سهام عدالت دریافت و به خزانه واریز شده و تا ریال آخر آن مشخص است. مرجع تصمیم گیری برای اینکه کدام شرکت وارد سبد سهام عدالت شود هیئت دولت است.

وی گفت: دولت تصمیم گرفت 20 درصد سود پالایشگاه های مشمول طرح سهام عدالت مربوط به خود و بقیه به سهام عدالت اختصاص یابد.پوری حسینی افزود: سامانه سازمان خصوصی سازی برای دریافت صورتحساب سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir است که  مشمولان می توانند از امروز و بر اساس رقم سمت راست کد ملی خود وارد این سامانه شوند.

وی گفت: شماره تلفن 83338 نیز آماده پاسخگویی 24 ساعته به سهامداران عدالت است. با توجه به اینکه حدود دو میلیون نفر از 49 میلیون سهامدار عدالت فوت کرده اند وراث پس از اعلام در زمان مشخص شده پی‌گیر صورتحساب سهام عدالت متوفی باشند.وی گفت: ارزش سهام عدالت در بازار کنونی دو برابر سال 85 است.

پوری حسینی با بیان اینکه حدود دو سال تلاش کردیم برگه سهام را به سهامداران ارائه دهیم اما نشد درباره برخی گمانه زنی ها مبنی بر تبلیغاتی بودن ارائه صورتحساب سهام عدالت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری افزود: هیچ نیتی جز تعیین تکلیف دارایی های مردم وجود ندارد.

کد خبر 388707

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =